Plná Krystal aréna hnala Krnov za vítězstvím

Jan Kostovský střílí vítěznou branku semifináleKrnovská Krystal aréna praskala ve středu v podvečer ve švech. Domácí hokejisté předvedli parádní výkon a vynutíli si rozhodující, třetí semifinálové utkání v Orlové.

Ve druhém semifinále Krajského hokejové ligy dokázali před téměř pěti stovkami fanoušků porazit vítěze základní části soutěže, favorizovanou Orlovou a vynutit si třetí rozhodující zápas. Ten je na programu v sobotu na soupeřově ledě.

Ve vzduchu bylo cítit, že ve hře je hodně.  Po první bezbrankové třetině udeřili jako první hosté, když se od modré, zcela nebráně prosadil hostující Filip Štefanka. Krnováci pak marně dobývali branku Michala Gleicha, který držel čisté konto téměř sto minut. Nicméně tři minuty před druhou sirénou zafungovala spolupráce domácí první pětky v přesilovce a jeden z hrdinů středečního dramatu Jan Weiss po skrumáži před hostující brankou vyrovnal.

Pět minut před koncem normální hrací doby hosté šli znovu do vedení. To ale mělo jepičí život, na 2:2 vyrovnával opět Jan Weiss. Krnovská radost explodovala o necelé dvě minuty později, po rychlém brejku a trefě Jana Kostovského mezi Gleichovy betony. Strojosvit už vítězství nepustil a série se stěhuje do Orlové.

"Dnes byla Orlová mírně lepší. Avšak štěstí, které se od nás odvrátilo v prvním utkání, stálo nyní při nás," usmíval se po utkání domácí útočník Radek Vlašánek. "Srdíčkem a bojovným výkonem se nám podařilo zápas otočit. Podržel nás znovu brankář Jirka Novák, důležité byly vyrovnávací trefy Honzy Weisse. Když to shrnu, v sobotu jedeme do Orlové vyhrát," zdůraznil Radek Vlašánek.

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HK Krnov - HC Orlová 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 37. Weiss (Polok), 55. Weiss (Svoboda), 57. Kostovský (Dohnal) - 23. Štefanka (Petrák), 55. Grepl (Zakuťanský).
Krnov: Novák (Kober) - Mosler, Kysela, Galvas, Dohnal, Vysloužil, Bednárek, Hon - Svoboda, Polok, Weiss - Vlašánek, Tošenovjan, Kostovský - Kysučan, Havlíček, Kosina, Holeš Trenér: Pavel Hulva.

Stav série: 1:1