Šest branek Karviné a Koberovo čisté konto

Víťa Kober udržel proti Karviné čisté kontoVelice zdařilé vystoupení v Krajské hokejové lize májí za sebou hokejisté Krnova. Na ledě karvinských Býků mířili do černého hned v šesti případech a celkově zvítězil 6:0.

První třetina žádnou branku nepřinesla, klíčové momenty se urodily až ve druhé části hry. „Zhruba do poloviny zápasu to bylo hodně vyrovnané a opatrné. Pak nám ale vyšla přesilovka, vstřelili jsme první branku a následně ubránili několik oslabení za sebou. Nějakou dobu jsme hráli i ve třech. Naše mužstvo to ovšem zvládlo, což podle mého byl základ pozdějšího vítězství,“ poznamenal krnovský kouč Pavel Hulva.

Tomáš Polok pak na začátku třetí třetiny šikovnou tečí Moslerova nahození zdvojnásobil vedení svého týmu a když na tuto trefu o chvíli později navázal v přesilovce Lukáš Svoboda, začala se nad Karvinou stahovat černá mračna. „Třetí gól soupeře zlomil. Potom jsme hru kontrolovali a přidali dalších tři góly,“ pokračoval trenér Krnova a ocenil i kvalitu domácího výběru: „Neříkám, že nás nějak přečíslovali, ale vždycky když přecházeli do útoku, bylo to nebezpečné. Mají technicky velmi dobře nadané útočníky, takže jsem moc rád, že se nám je povedlo ubránit. Náš brankář Víťa Kober předvedl několik parádních zákroků. Za stavu 0:5 jsme se soustředili na to, abychom mu pomohli vychytat čisté konto, které se vždy počítá. Nakonec se to i podařilo, z čehož mám velkou radost.“

Skóre čtyři minuty před koncem uzavřel opět v přesilovce mladý útočník Jakub Kylnar, jenž využil Vysloužilovu přihrávku. „V zápase vstřelili po dvou gólech Polok se Svobodou. Nechci ale vyzdvihovat jednotlivce, protože zápas v Karviné jsme skvěle zvládli jako tým. Pochvalu zaslouží všichni. Jednalo se o parádní kolektivní výkon,“ doplnil na závěr Pavel Hulva.

Fotogalerii z utkání můžete shlédnout ZDE, videosestřih následně TADY.

HC BÝCI KARVINÁ – HK KRNOV 0:6 (0:0, 0:1, 0:5)
branky Krnova: 33. Polok (Tošenovjan, Weiss), 45. Polok (Mosler), 46. Svoboda (Mosler, Dohnal), 52. Vlašánek, 54. Svoboda (Ševčík), 56. Kylnar (Vysloužil)

setava Krnov: Kober (Mužík) – Mosler, Ševčík, Galvas, Hon, Vysloužil, Dohnal – Svoboda, Polok, Weiss – Vlašánek, Michálek, Kostovský – Kosina, Tošenovjan, Kubík – Kylnar trenér: Pavel Hulva

vyloučení 5:8, střely na branku 17:28