Krnov padl v Karviné, rozhodne se ve středu

obrana hkkZpackaná první třetina srazila krnovské hokejisty do kolen. Na ledě karvinských Býků prohráli 6:1. O postupujícím do finále krajské hokejové ligy se tak rozhodne ve středečním duelu na krnovském ledě.

Krnov nezačal dobře a první třetinu jasně ztratil v poměru 3:0. „Nezachytili jsme vstup do zápasu. Karviná si na svém širokém kluzišti hodně věřila,“ poznamenal trenér Krnova Pavel Hulva. Hosté vykřesali jiskřičku naděje v prostřední části, kdy v polovině utkání v početní výhodě snižoval po Bednárkově střele od modré Pavel Michálek. „Dostali jsme se do hry, měli převahu, bohužel jsme další příležitosti neproměnili a v závěru třetiny jsme znovu dvakrát inkasovali a bylo rozhodnuto,“ povzdech si zkušený trenér.

Série hraná na dvě vítězná utkání je srovnána na 1:1, rozhodovat se bude ve středu v krnovské Krystal aréně. „Je to play off. V pondělí a v úterý si na tréninku řekneme, co jsme dělali špatně. Věřím, že odvetu zvládneme. Máme zkušený tým. Naše užší kluziště nám více sedí,“ vzhlíží ke středečnímu duelu optimisticky Pavel Hulva. Strojosvit bude hodně spoléhat i na podporu fanoušků, očekává se plný dům. Středeční rozhodující bitva má úvodní buly v 18 hodin.

Ve druhé semifinálové sérii porazil podruhé Český Těšín Studénku a postupuje v nejkratší možné době do finále play - off Krajské ligy.

HC BÝCI KARVINÁ – HK KRNOV 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

branky a nahrávky: 6. Fejko, 9. Zakuťanský (Petrák), 14. Juhász (Grepl, Kasperlík), 39. Juhász (Kasperlík, Deutsch), 39. Zakuťásnký (Petrák), 60. Holý (Fejko) – 35. Michálek (Kostovský, Bednárek)

sestava Krnova: Kober (39. Mužík) - Mosler, Tichý, Galvas, Kysela, Bednárek, Dohnal, Vysloužil - Svoboda, Polok, Wess, Vlašánek, Michálek, Kostovský, Kosina, Tošenovjan, Ševčík, Havlíček, Kubík, Hon trenér: Pavel Hulva