Krnov v Orlové vysoko prohrál

Krnovští hokejisté na výhru v Rožnově navázat nedokázali. V rámci druhé kola Krajské ligy zajížděli na led Orlové, která byla v předchozí sezóně účastníkem vyšší soutěže. V Orlové byli po většinu utkání o krok pozadu a prohráli 7:3.

Brankový účet utkání otevřel v 9. minutě Pacoň, Krnov kontroval o pět minut později brankou Romana Ševčíka. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, tak udeřili domácí 12 vteřin před koncem úvodní periody při signalizované výhodě. Plánovského prostřelil Klus.

„Sice jsme v úvodu prohrávali, brankou jsme se ale dokázali do zápasu vrátit zpátky. Branku na 2:1 před koncem třetiny vnímám jako jeden z klíčových momentů, kdy jsme začali ztrácet,“ poznamenal lodivod HK Krnov Pavel Hulva.

Ve druhé třetině se domácí po dvou trefách Michala Danga dostali do tříbrankového vedení. Zpátky na dostřel dostal krnovské hráče v 37. minutě pv přesilovce pět na tři Kryštof Beneš. „Dvakrát nám ujeli do přečíslení dva na jednoho a dali na 4:1. Neměli toho tolik, ale dávali góly,“ smutnil Hulva.

Ve 42. minutě vrátil domácím tříbrankové vedení Zakuťanský. O pět minut později vykřesal Krnovu jiskřičku naděje v přesilovce od modré David Galvas, poslední slovo měl ale opět Zakuťanský, a tři body tak zůstaly v Orlové. „Nepředvedli jsme špatný výkon, kluci bojovali až do konce a nemůžu jim nic vyčíst. Kdyby se hrálo na šance, tak bychom asi vyhráli, bohužel na šance se ale nehraje,“ konstatoval Pavel Hulva

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HC ORLOVÁ – HK KRNOV 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)

Branky: 9. Pacoň (Petrák, Klíma), 20. Klus (Petrák), 26. Dang (Korec), 28. Dang (Korec), 42. Zakuťanský, 56. Přeček (Petrák Klíma), 57. Zakuťanský (Klíma) - 14. Ševčík (Michálek, Havlíček), 37. Beneš (Polok, Tichý), 47. Galvas (Michálek, Kysela).

Rozhodčí: Trombík - Tomis, Opravil. Vyloučení: 4:3.

sestava Krnov: Plánovský (27. Novák) - Tichý, Mosler, Galvas, Hon, Kysela, Vysloužil - Beneš, Polok, Kostovský, Ševčík, Michálek, Havlíček, Hudečka, Závodník, Kubík  Trenér: Pavel Hulva.