Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

První vítězství v nové sezóně

pavel_michalek_strelec_posledni_branky_utkani_20121006Diváci na krnovském zimním stadionu Krystal shlédli, v sobotní podvečer 6.10.2012, opět po více jak půl roce mistrovské utkání hokejového A - týmu HK Krnov v rámci nového ročníku Krajské hokejové ligy. Na domácím ledě chtěli krnovští odčinit týden starou porážku z Bohumína. Soupeřem jim byla tentokrát záloha HC Nový Jičín.

Mužstvo prošlo, oproti předcházejícímu utkání, několika změnami. V obraně již měl trenér Michal Piskoř k dispozici šest obránců. Do hry se proti předchozímu utkání zapojili také Jiří Dohnal s Miroslavem Tvardkem. V útoku nastoupil Roman Tichý a Tomáš Kubík, který odehrál poslední utkání v Bohumíně na postu obránce.

Začátek utkání byl z obou dvou stran velice opatrný. Do první gólové šance se dostal Štěpán Holeš, kterého ale bravůrně vychytal při samostatném nájezdu hostující gólman Chvostek. V páté minutě dostali novojičínští výhodu dvojnásobné přesilové hry při vyloučení dvou Tomášů, Michálka a Kubíka. Hosté dlouho svírali krnovské, bránící trio před Šlupinou, který však v těchto momentech utkání v brankovišti čaroval.

V jednu chvíli se již hráči v bílomodrých dresech radovali ze vstřelené branky. Rozhodčí Janda byl však velmi blízko a viděl, jak se střela odrazila od horní tyče krnovské svatyně. V první části zápasu se diváci branky nedočkali a tak se na první přestávku odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhou periodu začali domácí ve dvojnásobném oslabení. Novojičínští střelci si však na výborně chytajícího Šlupinu nepřišli. roman_slupina_zasahuje_proti_jicinskym_strelcum_20121006Naopak, krátce po přesilovce nachytal Karel Horný hostujícího gólmana na hruškách a překvapil jej střelou z rohu kluziště  - 1:0. Radost domácích však neměla dlouhého trvání. Časomíra ještě neodkrojila dvě minuty a bylo vyrovnáno. Za Nový Jičín se trefil Robin Gebauer - 1:1.

V polovině utkání byl vyloučen jeden z hostujících hráčů. Krnovským stačilo k využití přesilovky pouhých deset vteřin. Po buly udržel puk v útočném pásmu Vojta Žídek jehož nahození se dostalo k Jiřímu Hudečkovi, který si již tváří v tvář gólmanu Chvostkovi věděl rady - 2:1. Hosté posléze zvýšili obrátky, jejich snaha však vždy skončil na jistě chytajím Šlupinovi.

Úvod poslední části hry hrál do karet hostům. Krnovští šli po dvaceti vteřinách hry opět do tří po faulech Tošenovjana a Matušinského. Roman Šlupina se však v brance překonával a nedovolil novojičínským vstřelit kontaktní branku. Ve 43. minutě se dvojnásobné přesilovky dočkali také domácí. Karel Horný s Janem Marienkou ostřelovali od modré hostujícího gólmana. Po jedné ze střel se kotouč odrazil zpět před novojičínskou branku, který pak ze vzduchu uklidil za záda hostujícího brankáře Michal Tošenovjan - 3:1.

Útočné manévry v přesilové hře Krnova pokračovali i dále. Při další přesilovce šikovně tečoval před gólmanem Marienkův nahozený puk Tomáš Michálek a domácí odskočili do tříbrankového vedení a zdálo se, že je rozhodnuto. Krnovští se však rozhodli jak trenérovi, tak divákům zabrnkat na nervy a během tři minut snížili novojičínští na rozdíl jediné branky. V těchto chvílích viselo vyrovnání na vlásku. Vyrovnání odmítl minutu před koncem utkání kapitán domácích Pavel Michálek ranou do šibenice Chvostkovy branky - 5:3.

Hlavním rozhodčím utkání byl ostravský Roman Janda, který udělil v tomto utkání celkem 72 trestných minut. Tři desetiminutové tresty si odvezli hostující hráči za nesportovní chování.

Jste velkým fanouškem hokeje a myslíte si, že něco málo o tom víte? Proč třeba nezkusit bwin stránky online, které obsahují pravidelně aktualizované prognózy na příští zápasy.

Sestřih z utkání můžete shlédnout ZDE.

HK Krnov - HK Nový Jičín 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

branky Krnova: Horný (Závodník), Hudečka (Žídek), Tošenovjan (Michálek T., Horný), Michálek T. (Marienka), Michálek P. (Kostovský)

sestava HK Krnov: Šlupina, Mužík, Marienka, Matušinský, Michálek T., Tvardek, Dohnal, Žídek, Horný, Michálek P., Kostovský, Tichý, Hudečka, Kubík, Tošenovjan, Holeš, Závodník, Fňukal

trenér: Michal Piskoř


{jcomments on}