Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Krnov se do finále nepodívá

p_michalek_hk_krnov_po_semifinale_20140216Druhé utkání semifinálové série krajské ligy mezi hokejisty HK Krnov a SK Karviná hostil tentokrát krnovský zimní stadion Krystal. Po vítězství 6:4 v prvním duelu měli do finále blíže Karvinští a nejlepší celek základní části byl favoritem i tentokrát.

Domácí nastoupili se třemi kompletními útoky a začali velice dobře. Hned na začátku čtvrté minuty přihrál Otipka před branku na zcela volného Kostovského, který zblízka překonal gólmana Pavlíčka, 1:0.

Karvinské branka nijak nezaskočila a okamžitě se vrhli do útoku. Krnovský gólman Chvostek se pod jejich palbou rychle rozehřál. Byli to ale opět Krnováci, kdo byl blízjo druhému gólu. Střelu Hudečky brankář pouze vyrazil před sebe a se štěstím pak zlikvidoval i dorážku Tošenovjana. V zápětí bylo dusno na druhé straně. Krnov sice dostal výhodu přesilové hry, ale jeho obrana zapomněla a své modré čáře na osamoceného Luku. Ten dostal přesný pas a ujížděl na Chvostka. Trefil břevno, ale hlavní sudí pro jistotu hru přerušil, aby se poradil s kolegy na čarách, jestli puk náhodou po odrazu nepřekročil brankovou čáru. I přes neustálé přesvědčování ze strany hostů, že to určitě gól byl, hlavní arbitr nakonec rozpažil.

V patnácté minutě už mohlo být vyrovnáno, ale Chvostek nejprve vychytal neobsazeného Rosůlka. O chvilku později si poradil i s ranou od modré a se třemi dorážkami Opravila. Obrana svého gólmana ale až příliš často nechávala samotného. Na počátku sedmnácté minuty přišel nešťastný okamžik. Domácí brankář neudržel karvinskou střelu a neposedný kotouč mu vypadl k pravé tyčce. Bohužel nikdo z jeho spoluhráčů nebyl poblíž, aby puk vyhodil. První byl u něj hostující Hublík a dorazil ho do sítě, 1:1.t_michalek_pred_brankou_hk_krnov_20140216

V prostřední části hry si oba týmy vytvořily obrovské množství příležitostí, ale nikdo nebyl schopen pohnout ukazatelem skóre. Opět se činili oba brankáři. Krnovský Chvostek zlikvidoval několik tutovek a střel z bezprostřední blízkosti. Poradil si i v případě, kdy dezorientovaný Marienka přihrál přímo na hůl Hublíka mezi kruhy. Ten najížděl na brankáře úplně sám, ale nedal. Domácí zahrozili v přesilové hře v polovině utkání. Weiss našel mezi kruhy volného Vaňka, ale gólman Pavlíček byl na místě. Následně Kostovský z otočky minul odkrytou svatyni Karviné, když ležící Pavlíček už jen bezmocně přihlížel.

V závěru druhé části hrála zase Karviná v početní výhodě a celé dvě minuty nepustila Krnov z obranného pásma. Všechny střely ale zneškodnil výborný Daniel Chvostek.

Začátek závěrečného dějství vyšel hostům znamenitě. Krnovští hráči si špatně rozebrali protivníky ve svém pásmu. Luka nahrál od mantinelu před brankoviště a Kasperlík z bezprostřední blízkosti propálil Chvostka, 1:2. Krnováky rychlá branka zaskočila a domácí brankář se měl co ohánět, aby vychytal neobsazeného Hublíka a také více než stoprocentní gólovku Luky, kterou vytáhl vyrážečkou.

Jedenáct minut před koncem přišla prakticky rozhodující akce. Karvinský brankář Pavlíček rozehrál od své branky až na útočnou modrou čáru na rozjetého Luku, který ranou mezi betony zvýšil, 1:3. Hned za minutu a půl bylo na karvinské střídačce ještě veseleji. Chvostek vyrazil Kytkovu bombu od modré a na brankovišti operující, a opět trestuhodně nepokrytý Rosůlek dorazil kotouč do sítě, 1:4.

Bylo rozhodnuto. Hráči obou týmů na chvíli zapomněli na hokej a místy se častovali nevybíravými sekerami přes ruce, nohy, ale sudí už evidentně nechtěli vylučovat. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou dostal Luka zpoza branky přesnou přihrávku od Kasperlíka. A jak jinak, byl před Chvostkem úplně sám, 1:5.

Krnovská cesta letošním play off skončila. Hráči se nemají za co stydět, vyřadili po základní části třetí Studénku a také suverénovi z Karviné byli zdatným protivníkem. Skvělou atmosféru utkání vytvořili také krnovští fanoušci kteří do hlediště dorazili v hojném počtu.

Fotogalerii z utkání naleznete ZDE.

HK Krnov – SK Karviná 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)

Branky a asistence: 4. Kostovský (Otipka) – 17. Hublík (Rosůlek), 42. Kasperlík (Luka, Kytka), 49. Luka (Pavlíček), 51. Rosůlek (Kytka), 56. Luka (Kasperlík, Foltyn)

HK Krnov: Chvostek – Marienka, Lichý, Tomáš Michálek, Holeš, Hon, Vysloužil – Kostovský, Weiss, Otipka – Vaněk, Pavel Michálek, Pavlica – Kubík, Hudečka, Tošenovjan Trenér: Michal Piskoř

Více informací z regionálního sportu naleznete na webu regionálního Deníku.