Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Škoda šancí ve druhé třetině

m_piskor_pri_semifinale_se_studenkou_20140206Krnovští hokejisté v semifinále krajské ligy vypadli s nejlepším celkem letošní sezony, Karvinou. Favoritovi byli vyrovnaným protivníkem a kouč Krnova Michal Piskoř byl na své hráče pyšný. Stejně jako loni, také i letos tedy Krnov zůstal těsně před branami finále.

Jak se vám líbilo druhé utkání proti Karviné?

Myslím si, že to utkání mělo říz, hrálo se od začátku ve vysokém tempu. Drželi jsme s Karvinou dlouho krok, oni po nás od první třetiny šli dost důrazně. Musím říct, že první třetiny byla hodně vyrovnaná.

Ve druhé třetině jste si vytvořili dost šancí.

Druhé třetiny je škoda, tam si myslím, že jsme měli šance na to, abychom jim odskočili o dva góly. I vyložené gólovky, kdy jsme to dávali skoro do prázdné brány, tam byly. A tam se lámal chleba, bohužel jsme góly nedali.

Co tomu chybělo? Byl malý důraz do branky?

Těžko říct, co tomu chybělo. Možná opravdu byl menší důraz v zakončení, ale také chyběla trocha štěstí. Některé střely se různě poodrážely a my jsme je tam nedorazili. Bohužel to tak bylo a nemůžeme plakat nad výsledkem. Prostě jsme góly nedali a do třetí třetiny jsme šli za stavu 1:1. Bylo jasné, že kdo dá gól, tak bude na koni. My jsme udělali jednu chybu, kdy jsme v situaci dva na dva zdvojili jednoho soupeře a nechali druhého volného před bránou. A oni nás za to potrestali. Ten třetí gól od Luky, střela ze střední vzdálenosti to, dá se říci, rozhodla.

Od toho třetího gólu se zdálo, že je hotovo a že se s tím už smířili i samotní hráči.

Karviná se dostala do trháku a byla na koni. My jsme už neměli síly, ani fyzické, ani psychické, na to, abychom se zápasem ještě něco udělali.

Také Karviná si vytvořila dost šancí, hlavně ve druhé třetině. Místy jakoby vám úplně nefungovala obrana.

To bych neřekl. Karviná je tým, který hraje velice útočný hokej. Když se podíváme na tabulku základní části, tak uvidíme, že to byl suverénně nejlepší tým, mají nejvíce vstřelených branek. S nimi těžko uhrajete utkání na 1:1. Taky měli šance, ale já tvrdím, že my jsme jich měli více, byli jsme lepším týmem a měli jsme rozhodnout.m_piskor_hk_krnov_2ctvrtfinale_20130302 Měli jsme tam úseky hry, kdy jsme dostali hloupé góly a to rozhodlo. V sérii jsme rozhodně nebyli favority, ale odehráli jsme dva kvalitní zápasy. V Karviné to bylo o gól, pak jsme inkasovali až v power play. Teď zase to bylo vyrovnané, až na posledních deset minut.

Jste spokojen s výkonem týmu v závěru sezóny?

Musím klukům poděkovat za to, co na ledě předváděli, v tom play off určitě. Hrají to zadarmo a ve svém volném čase, teď večer dohráli a ráno jdou do práce. Když tam někdy vidím ty souboje, jak na ledě dřou, tak opravdu musím před nimi smeknout. Můžeme slyšet z hlediště, co chceme, ale já si myslím, že všichni fanoušci jim musejí jenom poděkovat, protože se vydali ze všech sil. Samozřejmě tuhle semifinálovou sérii vyhrál lepší tým, kvalitnější, ale taky trochu šťastnější.

Když se podíváte na celou sezonu, v základní části se moc nedařilo, ale v play off už to bylo lepší. Převažuje spokojenost se sezonou?

My jsme to tak měli i loni, že jsme tu základní část většinou nějak lepili, jak se dalo. Letos jsme ten kádr výborně doplnili hráči z Opavy. Sestava se omladila. Myslím, že tohle je ta cesta, musí fungovat spolupráce s Opavou. Samozřejmě jsme rád, že to starší hráči, kteří tady hrají už dlouho nebo hráli kdysi, nám pořád pomáhají, ale celá ta soutěž se hodně omladila. Proto musíme využívat hráčů, kteří v Opavě nemají místo, ale chtějí hrát hokej. I těm samotným hráčům to něco dá do budoucna, do hokejového života.