Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Krnovští hokejisté ztratili dobře rozehrané derby

j_weiss_hk_krnov_autor_dvou_branek_v_derby_2014118Okresní derby hokejové krajské ligy svedlo proti sobě v sobotním podvečeru na hornobenešovském zimním stadiónu tradiční soupeře. V utkání velmi dobré úrovně se díky střelecké potenci v závěrečné části radovali z vítězství Hornobenešovští.

Ti si v posledních utkáních na krnovský tým věří a také do sobotního domácího utkání šli s velkými ambicemi. Více než tři sta padesát příznivců na tribunách vytvářelo zápasu výbornou atmosféru a vidělo lepší nástup do zápasu v podání Krnova.

Hosté zahrozili hned v úvodu a po vydařené akci se ujali vedení brankou Weisse, který vymetl šibenici Tenglerovy branky. Horní Benešov reagoval zvýšeným tlakem na soupeře a častou střelbou. Krnovští velmi dobře pokrývali prostor na ledě a také hornobenešovské hráče. Co prošlo za jejich záda, zastavoval jistý gólman hostů Šlupina. Úvodní třetina tak skončila těsným vedením hokejistů Krnova. „Byli jsme kombinačně lepší, navíc jsme si vytvořili i další šance," konstatoval trenér Krnova Michal Piskoř.

Obdobný obraz jako první část přinášela i druhá. Domácí pokračovali v dobývaní branky soupeře. Hosté naopak nahlodávali soupeře velmi dobrou hrou v obraně, ze které vyráželi do protiútoků a ohrožovali hornobenešovského brankáře Tenglera. V polovině prostřední části se Krnov po povedeném protiútoku dostal do dvoubrankového vedení opět gólem Jana Weisse a jeho naděje na úspěch se značně zvýšila. „Stačilo jen přidat třetí branku a bylo by rozhodnuto, jenže to se bohužel nestalo, i když jsme si zase příležitosti vytvořili," poznamenal Piskoř.r_slupina_hk_krnov_ve_tretim_derby_proti_h_benesovu_20141218

Horní Benešov ale nerezignoval a pokračoval v nátlakovém hokeji. Dvě minuty před druhou přestávkou se domácí hráči vrátili do utkání zásluhou Zigmunda a nastartovali se k náporu. Do konce druhé části to ale Krnovští ustáli a před poslední částí stále drželi jednobrankový náskok. „Byl to hloupý gól, po něm jsme úplně přestali hrát," říkal Piskoř.

Do závěrečné třetiny nastoupili hornobenešovští hokejisté s velkým úsilím a snahou. Krnovský tým se dostal do útlumu a za soupeřem herně i pohybově zaostával. Domácí hráli v euforií a před brankou Krnova řádili. Vyrovnání zajistil pěknou brankou Trčka a chvíli po něm otočil vývoj zápasu na stranu svého týmu Křesťan.

Natěšení domácí příznivci hnali svůj tým do útoku a David Kovalovský zvýšil náskok Horního Benešova na rozdíl dvou branek. Po třetí brance v krátkém sledu došlo k výměně golmanů v krnovské kleci a Šlupinu vystřídal Mužík. Horní Benešov předváděl ve třetí části výborný hokej plný pěkných akcí. Krnovští ale nechtěli utkání odevzdat a v závěrečných pěti minutách se dostali zpět do hry.

Pomohli jim k tomu sami domácí, kteří se nechávali po nečistých zákrocích zbytečně vylučovat. Horní Benešov ale přežil i dvojnásobné početní oslabení a v poslední minutě rozhodl. Krnovští odvolali brankáře a zkoušeli vývoj zvrátit. Místo toho ale domácí kapitán Fraš vstřelil gól do opuštěné krnovské svatyně a stanovil výsledek na končených 5:2 ve prospěch Horního Benešova, který tak pojistil své pěkné třetí místo v tabulce soutěže. Krnovští, i díky vítězství Studénky nad Rožnovem, naopak klesli na předposlední místo soutěže.

„Myslím, že jsme dnes viděli zajímavé a pěkné utkání. V poslední době si na Krnov věříme a potvrdili jsme to i dnes. Dlouho jsme se sice nemohli prosadit, ale v závěrečné třetině jsme po výborném a týmovém výkonu utkání otočili. Chtěl bych ještě vyzvednout za výkon celý tým, kterému děkuji, a především pak Tenglera v bráně, který výborně zastoupil naší jedničku, Kobera," řekl k utkání kouč Horního Benešova Marek Harazim.

Michal Piskoř hledal příčiny porážky. „Připadalo mi, že jsme lepší v kombinaci, ale domácí nás přetlačili nasazením a důrazem. Ukázali větší vůli po vítězství. Byl to perfektní zápas, konečně pískal výborný rozhodčí Jeřábek a bylo to znát," uzavřel kouč Krnova.

Fotogaleri z utkání je ke shlédnutí ZDE.

TJ Horní Benešov – HK Krnov 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky: Zigmund, Trčka, Křesťan, David Kovalovský, Fraš – Weiss 2

Horní Benešov: Tengler – Pělucha, Parma – Trubka, Bendík – Fraš, Schreier – Štindl, Křesťan, Tomáš Lhotský – Trčka, Kovalovský, Vlašánek – Hejhal, Bensch, Zigmund – Březina, Mičola, Vaněk. Trenér: Marek Harazim
HK Krnov: Šlupina (47. Mužík) – Faksa, Vysloužil, Tomáš Michálek, Žídek, Matušinský, Lichý, Holiš – Tošenovjan, Kostovský, Pavlica – Holeš, Weiss, Otipka – Havlíček, Kubík, Závorník. Trenér: Michal Piskoř