Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Krnov prohrál gólem v závěru

j_bednarek_hk_krnov_v_obranne_cinnosti_201512221Vyrovnané utkání s velkým množstvím vyloučených – to byl, mimořádně v úterý, poslední souboj starého roku mezi domácími hokejisty HK Krnov a hosty ze Studénky.

Studénka pro stávající sezonu posílila a na ledě to bylo hodně znát. Nejvýraznější postavou hostí byl gólman Radim Vašíček, který minulou sezónu odchytal v druholigovém Frýdku Místku. Krnovu naopak chyběl Filip Vaněk, který v posledních utkáních vsítil několi branek.

A byli to právě hosté, kteří se na krnovském ledě ujali vedení. V jedenácté minutě přakonal Mužíka, který se do krnovské branky postavil místo Kolberta, po zaváhání obrany, Vacula. Jenomže odpověď Krnova přišla velice rychle. V šestnácté minutě vybojoval Jan Kostovský při napadání soupeře za brankou hostí puk a Pavel Michálek před brankovištěm nedal gólmanovi Studénky šanci reagovat na pohotovou střelu švihem.

Také ve druhé třetině pokračoval vyrovnaný, pohledný a rychlý hokej. V polovině utkání poskytli krnovští soupeři dvojnásobnou přesilovku při vyloučení Kostovského a Vysloužila. Všechny příležitosti Studénky skórovat skončily na velmi dobře chytajícím brankáři Mužíkovi. I přes několik dalších šancí na obou stranách se již ani jednomu celku nepodařilo skórovat a tak se týmy rozcházeli po dvou třetinách zajímavého utkání smírně 1:1.

Třetí periodu začali lépe hosté ze Studénky, když se jim podařilo využít přesilovou hru při vyloučení Jiřího Dohnala. Hned za další dvě minuty později mohl srovnat opět Pavel Michálek. V úniku faulován a sudí Jeřábek neváhal a nařídil trestné střílení. Krnovský kapitán však bekhendovým blafákem brankáře Vašíčka nepřekonal. Krnovský nápor a snaha o vyrovnání rostla. Přibržděna byla pětiminutovým vyloučení Jiřího Hona, který " sestřelil " jednoho ze soupeřů v souboji u mantinelu. r_sevcik_hk_krnov_v_oslabeni_proti_trem_hracum_soupere_20151222V polovině poslední třetiny se dotalo také krnovským příležitosti dvojnásobné přesilovky. Stejně jako již dříve Studénce se také Krnovu nepodařilo této výhody brankově využít. Vyrovnat se povedlo až dvě minuty před koncem utkání Martinu Otipkovi střelou z po za obránce.

Když si již celá hala myslela, že domácí dotáhnou utkání do prodloužení, přišlo minutu před koncem přečíslení domácí obrany zakončené Sluštíkovou nevýraznou střelou, která si ale našla cestu do sítě pod betony přesunujícího se gólmana Mužíka - 2:3.

Na tento stav reagoval, při první možné příležitosti, krnovský trenér Jaroslav Plánovský, hrou se šesti muži v poli. Tlak domácích byl ještě umocněn vyloučením hostujícho Martina Nováka sedm vteřin před koncem utkání. Po jednom z posledních vhazování ve třetine soupeře se dostal ke střele Martin Otipka, který však pouze rozezněl horní tyčku Vašíčkovy branky. Následných několik málo vteřin se již podařilo hostím ubránit, čímž si z Krnova odvezli tříbodový dárek pod stromeček.

I přes porážku se domácí hráči dočkali ocenění potleskem a skandováním fanoušku za svůj výkon v posledním utkání roku.

Fotky z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

HK Krnov – HC Studénka 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 16. Pavel Michálek (Kostovský), 58. Otipka (Ševčík, Tomáš Michálek) – 11. Vacula (Mičulka, Kaňovský), 42. Čáň (Mičulka), 59. Sluštík (Kaňovský)

Krnov: Mužík – Bednárek, Hon, Dohnal, Tomáš Michálek, Vysloužil, Faksa, Lichý, Olbrecht – Kostovský, Pavel Michálek, Ševčík – Holeš, Weiss, Tošenovjan – Havlíček, Kubík, Otipka – Pavlica. Trenér: Jaroslav Plánovský