Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Mužík vychytal druhou nulu v řadě

a_muzik_hk_krnov_vychytal_nulu_20161117Po vítězství v Novém Jičíně, nastoupili hokejisté Krnova ve čtvrtek doma proti Rožnovu. Do branky se po čistém kontu postavil opět Antonín Mužík. Trenéru Plánovskému chyběli Vaněk s Pavlicou, poprvé ale nastoupil obránce Lukáš Vrabel.

Krnovští začali náporem a od počátku na nich byla vidět snaha vstřelit co nejrychleji uklidňující branku. Jenže opět se projevovala největší bolest Krnova, zakončení. Naštěstí gól přišel relativně brzy.

V osmé minutě dostal přihrávku před prázdnou branku Michal Tošenovjan, gólman Rožnova jej vychytal, ale odražený puk vrátil do sítě obránce Jiří Hon, 1:0. A pak opět následoval festival neproměněných šancí. Nebezpěčnou těč Tošenovjana kryl brankář Mizera. Potom stejný hráč trefil ranou z první jen tyč. Pavel Michálek si vyjel až před brankovíště, ale nikým neatakován přestřelil. Minutu před sirénou pronikal dopředu Weiss, ale na modré byl sražen. Jenže Krnov z přesilovky nic nevytěžil.

Druhou část začali zhurta hosté. Hned v první minutě, ještě při oslabení ujel hostující Vyvíjal, ale jeho sólo výborně zlikvidoval Mužík. Po několika šancích Krnova přišel trest. Domácí hráli dvojnásobné oslabení. Rožnov se poprvé dostal k soustředěnějšímu tlaku, ale Mužík si se všemi pokusy hostí poradil. V jednatřicáté minutě už bylo veseleji. Ondřej Havlíček vjel do pásma Rožnova po pravě straně, našel na protějším kruhu Radka Vlašánka a ten z první propálil gólmana Mizeru, 2:0. Dvougólové vedení mohl potvrdit René Kysučan, ale samostatný nájezd nedotáhl. Hosté zahrozili v přesilovce, ale brankář Mužík byl na místě. Hned po skončení oslabení se řítili Vlašánek s Havlíčkem sami dva na brankáře. Jenže útok překombinovali a ani pořádně nezakončili.

p_michalek_hk_krnov_proti_roznovu_20161117Ve třetím dějství úsilí Krnova trochu polevilo. Po několika vteřinách si Rožnovští vytvořili dvě gólovky, ale Antonín Mužík se překvapit nedal. Potom lapil i přečíslení dva na jednoho. V páté minutě ujížděl René Kysučan. Byl přidržen a sudí nařídil trestné střílení. Jenže krnovský útočník se střelou mezi betony neuspěl. Po chvíli na Holeše zívala prázdná branka, ale puk šel těsně mimo. Až ve čtyřicáté deváté minutě se urodilo. Závodník našel přihrávkou zpoza branky Havlíčka a ten zblízka poslal kotouč pod víko, 3:0.

Příležitosti se rodily dál. Holeš po sólovém nájezdu nepropasíroval puk mezi betony. Weiss napálil jen břevno. Ani Tošenovjan nezakončil samostatný únik. Dvě minuty před koncem domácí špatně střídali a museli na trestnou lavici. Rožnov měl možnost zrušit kouzlo brankáře Mužíka. Jenže ten nechtěl o své druhé čisté konto v řadě přijít. A když už byl překonán, zazvonilo břevno. Krnov tak ve druhém utkání po sobě zvítězil 3:0, ale gólů mohlo padnout daleko víc. Velkým problémem je pro Krnováky stále koncovka.

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HK Krnov – HC Rožnov p. R. 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a asistence: 8. Hon (Tošenovjan), 31. Vlašánek (Havlíček, Holeš), 49. Havlíček (Závodník, Holeš)

Krnov: Mužík – Bednárek, Volf, Vrabel, Hon, Vysloužil, Tomáš Michálek, Faksa – Kostovský, Weiss, Kysučan – Otipka, Pavel Michálek, Tošenovjan – Holeš, Vlašánek, Havlíček – Holiš, Hlaváček, Závodník. Trenér: Jaroslav Plánovský