Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Pavel Michálek: Klíčová byla výhra na ledě soupeře

p_michalek_hk_krnov_rozhovor_20170222Kapitán krnovských hokejistů Pavel Michálek byl po druhém rozhodujícím čtvrtfinále krajské ligy proti Hornímu Benešovu hodně unavený, ale taky šťastný. Jeho mužstvo trochu překvapivě postoupilo přes okresního rivala do semifinále

Horní Benešov byl favoritem série, ale asi jste jej hodně překvapili, že jste vyhráli sérii ve dvou utkáních.

Nevím, jestli jsme je překvapili. Myslím, že jsme vstupovali do téhle série se stejnými šancemi. Dobře jsme se připravili a hlavně se nám povedlo vyhrát první klíčové utkání na jejich ledě. A v tom druhém zápase doma to sice bylo hodně těsné, ale měli jsme o kousek víc hokejového štěstí a uválčili to.

Co podle vás rozhodlo celou sérii?

Myslím si, že právě to první utkání v Horním Benešově, kdy jsme domácí zaskočili výbornou taktickou hrou, týmovým výkonem. Podařilo se nám to zvládnout. A dneska už to bylo vybojované vůlí.

Říká se, že v play-off rozhodují gólmani, platilo to i tentokrát?

Jednoznačně ano, Filip Kolbert podal v obou zápasech výborný výkon a samozřejmě mu patří velký dík. Patřil mezi hlavní strůjce toho postupu.

Co byste označil za klíčový okamžik toho druhého utkání? Ubráněné dvojnásobné oslabení?

Těch momentů tam bylo určitě víc, to oslabení mezi ně taky patří. Nesložili jsme se, když soupeř osm vteřin před koncem druhé třetiny vyrovnal a stáhl tak náš dvougólový náskok. Nenechali jsme se tím vůbec rozhodit. A samozřejmě ten rozhodující pátý gól deset minut před koncem. Měli jsme při něm trochu štěstí.

V semifinále vás čeká vítěz základní části a největší favorit Orlová. Co od ní čekáte?

Je to favorit, ale my jsme s nimi sehráli pár vyrovnaných zápasů. Hlavně ten poslední doma (3:5, pozn. red.), to jsme si dokázali, že se s nimi dá hrát. Určitě do těch utkání půjdeme s čistou hlavou, prvotní cíl, a to přejít přes první kolo, jsme splnili, tak nebudeme ničím svázaní. Nemáme s Orlovou co ztratit, pokusíme se překvapit.