Start sezony se Krnovu povedl

r_kysucan_hk_krnov_vstrelil_prvni_branku_utkani_20161008Hokejistům Krnova začátek sezony vychází. Zlepšili obranu a začali dávat dost branek. V sobotu přivítali rezervu Nového Jičína.

A úvod vypadal velice slibně. René Kysučan a Martin Otipka zařídili už do sedmé minuty vedení 2:0. 
„V obranném pásmu jsme byli pozorní, dělai jsme, co jsme měli. Zbytečně jsme nepřidržovali puk. A směrem dopředu to bylo taky dobré," pochvaloval si krnovský trenér Jaroslav Plánovský.

Navíc Martin Otipka přidal těsně před první sirénou třetí gól. V podobném duchu pokračovala i druhá třetina. Krnovští nepouštěli soupeře do větších šancí a přidávali další branky. Jednou se trefil Jan Kostovský a hned dvakrát posila z Horního Benešova, Radek Vlašánek. Až za stavu 6:0 pro Krnov využili Novojičínští nepozornosti a těsně před druhou pauzou vstřelili svůj první gól.

Do třetí třetiny přišly za jasného vedení změny. „Jirka Dohnal má pořád problémy se zády, tak už jsme ho chtěli šetřit, místo něj šel Volf. Odstoupil Kysučan, kterého trefil soupeř při souboji nad koleno, doufám, že ve středu v Rožnově bude k dispozici. Nastoupil tam Holiš. No a do branky šel Filip Plánovský, ať načichně atmosférou soutěže," popsal změmy v sestavě krnovský kouč.

r_vlasanek_hk_krnov_autor_hattricku_novemu_jicinu_20161008Jenže na led jako by nastoupil jiný Krnov. „Už jsme mysleli, že je hotovo, tak jsme byli laxní. V obraně to bylo chaotické," zlobil se Plánovský a pokračoval: „Nový Jičín hodně omladil, hráli tam i kluci s košíky na helmách. Ti byli takoví draví, nebojácní, šli do toho hlava nehlava."

Hosté hned z kraje třetí části snížili na 6:3. Pak sice Vlašánek přidal sedmý gól, ale deset minut před koncem šli Krnováci do tří a inkasovali čvrtou branku. Naštěstí si už vítězství za tři body vzít nenechali.

„Dvě třetiny jsme hráli výborně. Pak jsme přestali důledně plnit to, co jsme měli. Zase jsme zbytečně dlouho drželi puk a mladí kluci soupeře nás napadali a trestali za chyby. Už se tam zase objevila taková ta naše nedisciplinovanost. Tým prostě za stavu 6:1 posledhl dojmu, že se nemůže nic stát," hodnotil utkání Jaroslav Plánovský a dodával:

„Nový Jičín na nás za dvě třetiny vystřelil třináctkrát a jenom za třetíí třetinu měli osmnáct ran." Se startem sezony je ale kouč spokojený. „Začátek nám vyšel, ale stále je to právě jen začátek. Musíme makat dál, samo to nepůjde. Jdeme od zápasu k zápasu, víc nic neřešíme," uzavřel.

HK Krnov – Nový Jičín B 7:4 (3:0, 3:1, 1:3)

Branky: 4. Kysučan (Pavel Michálek, Bednárek), 7. Martin Otipka (Vaněk, Hon), 20. Martin Otipka (Vaněk), 28. Kostovský (Pavel Michálek), 32. Vlašánek (Holeš), 39. Vlašánek (Holeš, Tošenovjan), 46. Vlašánek (Bednárek) – 39. Rosypka (Juříček, Rajmon), 42. Daron (Ohera), 46. Hradil (Palacký, Daron), 50. Bartoň (Hradil)

sestava Krnov: Kolbert (41. Plánovský) – Bednárek, Ševčík, Tomáš Michálek, Dohnal, Hon, Vysloužil, Volf – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Holeš, Vlašánek, Tošenovjan – Vaněk, Kubík, Martin Otipka – Holiš. Trenér: Jaroslav Plánovský

{jcomments on}

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.