hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
Hokej.cz
  1. Kdyby se hrálo na tyčky a břevna, Kometa by v úterním zápase doma Liberec jasně přehrála. Petr Kváča si však branku v Brně postavil pečlivě, překonal jej pouze útočník Radovan Pavlík, který se prosadil teprve podruhé v sezoně. Další velké šance už poté skončily na brankových konstrukcích…
  2. Rusové zveřejnili širší nominaci na blížící se olympijský turnaj v Pekingu, figuruje v ní hned 37 hokejistů.
  3. Disciplinární komise Českého hokeje potrestala prvoligový Prostějov finanční pokutou ve výši deset tisíc korun. Klub pyká za chování svých fanoušků v předvánočním derby v Přerově.
  4. Lukáš Pech je synonymum pro dlouhodobou sportovní výkonnost. Veterán, který nyní působí v Českých Budějovicích, nedávno vstřelil svůj jubilejní 250. gól v součtu nejvyšší soutěže a reprezentace. Díky tomu se dostal do elitního Klubu hokejových střelců. V tomto obsáhlém rozhovoru přišla řeč na všechny důležité kariérní momenty, kterými si vyhlášený hračička a bavič prošel.
  5. Havířov se aktuálně potýká s velmi náročnou situací, jelikož A-týmu hrozí sestup z první ligy a mládežníkům z extralig. Obránce Fabien Kočí pravidelně bojuje za prioritní juniorku, která se zvedla úspěchem pod Krušnými horami, i v seniorském mužstvu, kde nikdo nic nevzdává, ač je to psychicky náročné.
  6. Za stavu 1:1 zavezl puk do útočného pásma bek Ladislav Šmíd, který ho udržel a poslal Tomáši Filippimu. Poslední jmenovaný ještě vybídl Jana Štibingera a ten připravil vítězný gól pro Michala Birnera.
  7. Kometa šla do vedení proti Liberci po pěkné nahrávce Tomáše Vincoura, který nečekaně našel na pravém kruhu Radovana Pavlíka. Střelec jediné branky Brna pak před svým spoluhráčem smekl pomyslný klobouk.
  8. Liberecký útočník Marek Zachar prožívá povedené období: z posledních čtyřech zápasů má pět bodů. Dvakrát se prosadil i proti Brnu, podívejte se na jeho první trefu z druhé třetiny.
  9. V úterý bylo na programu kvůli potížím s covidem jen jedno utkání 43. kola Tipsport extraligy. Liberec otočil zápas v Brně, prolomil nepříznivou sérii proti Kometě a posunul se na šesté místo.
  10. Vhledem k mohutným odkladům v seniorských soutěžích je každý juniorský zápas radostí a úterní podvečer nabídl v rámci extraligy dva. Rytíři v okleštěné sestavě zaskočili Vítkovice a prolomili sérii devíti proher. Pardubice zakončily dlouhou domácí šňůru vítězstvím nad Zlínem.