hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
  1. Prvoligový nováček z Šumperka hlásí další ztrátu. U týmu končí brankář Michal Wanecki, klub o jeho nečekaném loučení informoval na svých webových stránkách.
  2. Většina mládežníků si užívá poslední dny volna, než v klubech nastoupí na druhou část letní přípravy. Záhy je čekají úvodní přípravné zápasy před novým ročníkem. Kdo se s kým potká?
  3. Prvoligový Havířov vítá další zajímavou posilu. Jeho útočné řady doplní zkušený Roman Szturc, který se AZetu upsal na rok s opcí. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.
  4. Informace serveru hokej.net se potvrdily. Poté, co Gdaňsk z finančních důvodů odpískal další účast v nejvyšší polské soutěži, se gólman Tomáš Fučík vrací domů. Upsal se Jihlavě, která o tom informovala na svých webových stránkách.
  5. Karlovarský bek Ondřej Šafář se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům rozhodl dočasně přerušit kariéru, s klubem se dohodl na ukončení smlouvy k poslednímu červnovému dni.
  6. Hokejisté Šumperka v pondělí dopoledne zahájili společnou přípravu na novou sezonu, v níž se po čtyřech letech představí ve druhé nejvyšší soutěži. S jakým kádrem do ní půjdou? Klub jej odkryl na svých webových stránkách.
  7. Má za sebou sezonu plnou stěhování. Útočník Albert Michnáč začal ve Spartě, která ho následně poslala do Karlových Varů. V dresu Energie sehrál jen dva zápasy, pak se přesunul do prvoligové Kadaně a závěr sezony nakonec strávil v Motoru, kde bude působit také v nadcházejícím ročníku.
  8. Projekt Díky, trenére funguje od roku 2016, kdy byl poprvé udělen titul Trenéra mládeže. V aktuálním ročníku se pořadatelům sešlo přes tři sta nominací, z nichž do nejlepší šestnáctky vybrali hned pět hokejových koučů. Druhým, kterého jsme vyzpovídali, je Martin Cimrman z Teplic.
  9. Ženské hokejové soutěže jsou rozlosovány. Extraliga odstartuje o víkendu 19. září, obě skupiny první ligy i druhá liga vypuknou už o týden dříve.
  10. Kluby nejvyšší tuzemské soutěže usilovně pracují na skladbě kádru pro příští sezonu 2020/21. Extraligu opouští několik zajímavých hráčů, kteří míří do zahraničí, jiní se naopak vracejí. Největší pecky oznámily kluby v červnu – do Vítkovic se vrací obránce Roman Polák, do Pardubic pak Jakub Nakládal.