hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
  1. (TAMPERE, od našeho zpravodaje) První polovina utkání s Finskem české reprezentaci nevyšla. Prohrávala totiž o tři góly, ale díky famózní třetí třetině dovedla duel do prodloužení. V něm národní tým parádními zákroky držel brankář Šimon Hrubec. V nájezdech pak gólman extraligových Ocelářů inkasoval jediný gól a výrazně pomohl k cenné výhře na finském ledě.
  2. Na třetí pokus slaví česká reprezentace do 19 let na turnaji World Junior A Challenge vítězství! S výběrem Kanada West prohrávala 2:4, ale skóre vyrovnala a nakonec vyhrála v nájezdech. Tři body zapsali havířovský Jan Bambula a brněnský Vojtěch Střondala, autor rozhodujícího nájezdu.
  3. Pražané chtějí před vrcholem extraligové sezony posílit. A jednali s opravdu velkými jmény!
  4. Čtyři zápasy se ve čtvrtek hrály v DHL Extralize juniorů. Cenný skalp získal Přerov, jenž se díky výhře na půdě Zlína vzdálil od sestupových příček. Ocelářské derby zase poprvé v sezoně patřilo domácímu týmu, kterým byly Vítkovice.
  5. (TAMPERE, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté vkročili do Channel One Cupu úspěšně, když na ledě nejstaršího finského stadionu Hakametsä otočili bitvu s domácí reprezentací. Výběr Suomi přitom vedl po dvou třetinách o tři góly, nakonec se ale musel sklonit před českým národním týmem, který ukázal skvělý obrat a vyhrál 4:3 po nájezdech. „Proto máme v týmu zkušené hráče. Ukazují mladým, že ještě není konec,“ říká reprezentační trenér Miloš Říha.
  6. ELIOD Extraliga dorostu přinesla další pokračování v rozkouskovaném programu. Jediným doposud neporaženým týmem nadstavby jsou Vítkovice, které tentokrát urvaly přestřelku proti Zlínu. Opačné starosti má PZ Kladno, to pro tentokrát a vůbec poprvé slaví. Liberec sestřelil Hradec Králové sedmi góly a vyšvihl se do čela áčka.
  7. (TAMPERE, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté předvedli na úvod Channel One Cupu parádní obrat, když v Tampere prohrávali s finskou reprezentací už o tři branky. Národní tým ovšem nesložil zbraně, ve třetí třetině třikrát udeřil a vynutil si prodloužení a následné nájezdy. V nich vedle brankáře Šimona Hrubce zářil i útočník Dominik Kubalík, který skóroval jak v páté, tak šesté sérii a završil famózní obrat české reprezentace.
  8. (TAMPERE, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté úvodní zápas na turnaji Channel One Cup zvládli. V Tampere sice po dvou třetinách prohrávali s domácím Finskem už o tři góly, jenže na startu třetí části se krátce po sobě prosadili Michal Bulíř s Radanem Lencem, a pak srovnal Tomáš Kundrátek. Strhující bitvu rozhodly až nájezdy, v nichž o české výhře rozhodl Dominik Kubalík.
  9. Frýdek-Místek v dohrávce 34. kola Chance ligy porazil Třebíč 3:2 po prodloužení. V nastaveném čase – při přesilovce –rozhodl střelou od modré obránce Lukáš Kovář.
  10. České hokejistky do 16 let vstoupily do turnaje ve Zlíně proti starším soupeřkám povedeným způsobem. Nad osmnáctkou Polska sice vedly dvě třetiny jen 1:0, ale ve třetí třetině přidaly pět gólů. Hned čtyři hráčky slavily první reprezentační trefy!