hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
  1. Piráti naposledy hostili v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ v té době desátý Třinec, s nímž chtěli navázat na předchozí dvě domácí výhry. Přestože pojedenácté v sezoně inkasovali první gól zápasu a podesáté ztratili zahajovací třetinu, v prostředním dějství skóre otočili. Oceláři však ještě do druhé přestávky vyrovnali a v poslední minutě normální hrací doby rozhodl v početní výhodě Erik Hrňa. Ve druhém startu sezony si první bod připsal kanadský obránce Brett Flemming, jenž přihrál Vladimíru Růžičkovi na jeho krásný gól.
  2. Junioři Vítkovic v posledním odehraném utkání DHL Extraligy přišli o osmizápasovou šňůru vítězství, když podlehli po prodloužení v derby Ocelářům. Předtím ale rozdrtili Přerov s čistým kontem pro Ondřeje Dolíšku a devíti vstřelenými góly, na nichž se neuvěřitelnými sedmi asistencemi podílel obránce Marcel Kunc. Ten tak zastínil dobré výkony dalších spoluhráčů.
  3. Moc už potřebovali vyhrát, rukopis nových trenérů zatím úspěch nenesl. Ale proti Mountfieldu, dosavadnímu lídrovi, už to hokejisté Mladé Boleslavi zlomili. I díky prvnímu gólu obránce Martina Pláňka, jenž strávil posledních pět let právě v Hradci. „Pro mě je Hradec takový druhý domov,“ přiznává.
  4. Byl to šlágr kola, jak se sluší a patří. Sparta a Kometa se střetly poprvé v letošní sezoně a opět divákům, kterých si do pražské O2 areny našlo cestu více než 15 tisíc, nabídly parádní podívanou. Kometa vedla už 2:0, nakonec ale po velkém obratu a čtyřech gólech v řadě slavili tři body Pražané. Speciální náboj mělo utkání pro Juraje Mikuše, který ještě loni za pražský celek hrál, nyní už ale bojoval na druhé straně barikády. „Zápas nám prostě nevyšel, ale je třeba se z něj poučit do dalších duelů,“ nehledal výmluvy slovenský bek.
  5. Většina z nich o tom nejspíš ani nesnila, tím spíš byli nadšení z nedělního zážitku: Do Třince přijel Jaromír Jágr, který si ve Werk Areně zatrénoval s malými hokejisty a následně i s dorostem Ocelářů!
  6. Duel Plzně s Litvínovem nabízel už před utkáním zajímavé menu. V první řadě proti sobě nastoupily týmy, jimž se v úvodu sezony daří velice slibně – domácí se nacházeli na čtvrté příčce a hosté na páté. Na lavičce Severočechů zároveň aktuálně velí hlavní kouč Milan Razým, který indiány dovedl k jejich historicky prvnímu, a stále jedinému, mistrovskému titulu.
  7. Šňůru čtyř porážek přestřihli ve velkém stylu. Hokejisté Vítkovic v gólově bohatém zápase nasypali Bílým Tygrům šest gólů, tenisové vítězství 6:4 slavili i díky třem bodům útočníka Ondřeje Romana.
  8. Poté, co obránce Sparty Steven Delisle poprvé prostřelil brněnského brankáře Karla Vejmelku a odstartoval tím comeback pražského celku, se nevítaným hostem oslavy gólu stal zadák Michal Barinka. Každý z přítomných sparťanů si proto nenechal ujít možnost si do hostujícího hráče trochu šťouchnout.
  9. Olomoucký brankář Branislav Konrád si ve druhé třetině utkání proti Zlínu připsal parádní zákrok. Pokus bývalého spoluhráče Jakuba Hermana zastavil hokejkou na brankové čáře. Radost ze svého pohotového kousku ale neměl dlouho, Herman mu totiž nakonec gól stejně dal a Hanáci po třech tříbodových výhrách zůstali s prázdnou.
  10. Z posledních pěti zápasů dokázal Zlín hned čtyři vyhrát. I díky tomu se Berani posunuli v tabulce na dostřel elitní šestky a na svém kontě mají pro ně velmi příznivých osmnáct bodů. Utkání proti Olomouci rozhodli dva jmenovci: dva góly ševců vstřelil útočník Pavel Sedláček a sedmatřicet střel plus čisté konto vychytal gólman Jakub Sedláček.