hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
Hokej.cz
  1. Postupový cíl v uplynulé sezoně junioři Slavie nesplnili, a to navzdory tomu, že do extraligy nakonec postoupili oba finalisté z nižší soutěže. Teď se o dobytí elity pokusí se zbrusu novým koučem – Lubošem Jenáčkem!
  2. (TAMPERE, od našeho zpravodaje) Na světě není moc hokejistů, které byste bez váhání poznali i v 53 letech. Jeden z nejlepších obránců historie Nicklas Lidström ale mezi ně patří. Usměvavý Švéd ve Finsku sledoval závěr mistrovství světa a o přestávce finálového utkání neměl problém stihnout ještě rozhovor pro Hokej.cz.
  3. Orli vsadí i po postupu do Chance ligy na osvědčenou brankářskou dvojici z loňské druholigové sezony: nové smlouvy podepsali jak Dominik Groh, tak i Matěj Žajdlík.
  4. Na loňské olympiádě v Pekingu skončil národní tým už v osmifinále, teď pro změnu zapsal historicky nejhorší umístění v rámci mistrovství světa – v žebříčku IIHF se proto propadá z šestého místo na osmé. Nikdy na tom nebyl hůře.
  5. Síň slávy českého hokeje se v pražské Galerii Harfa během dneška uzavře. K jejímu znovuotevření, avšak na jiném místě, má dojít nejpozději do března příštího roku.
  6. Až do minulého týdne platilo, že jen deset hokejistů v historii dokázalo v jedné sezoně vyhrát zlatou medaili na juniorském i seniorském světovém šampionátu. Teď se však jejich seznam o jedno jméno rozšířil. O jméno Adama Fantilliho.
  7. Před třemi týdny ho Plzeň oznámila jako novou posilu, ale... Zkušený útočník Petr Jelínek nakonec za indiány nastupovat nebude. V osmatřiceti letech se totiž rozhodl ukončit profesionální kariéru.
  8. Po nedělním vyvrcholení šampionátu v Tampere je jasné, v jakém složení se odehrají základní skupiny na nadcházejícím mistrovství světa v Praze a Ostravě. Připomeňme, že o podobě skupin rozhoduje pořadí v žebříčku IIHF.
  9. Mladá Boleslav odpálila přestupovou bombu: získala mistra světa a bronzového olympijského medailistu Juhamattiho Aaltonena. Délku jeho smlouvy Bruslaři nezveřejnili.
  10. Němečtí hokejisté po sedmdesáti letech získali medaili na mistrovství světa, generace okolo Leona Draisaitla, Moritze Seidera, JJ Peterky, Tima Stützla nebo Lukase Reichela však může v budoucnu pravidelně vyhrávat další.