hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
  1. Speciální hráč si zaslouží speciální jednání. A obzvlášť, když k tomu vedou pochopitelné (a v tomto případě i jedinečné) důvody.
  2. Pro někoho podivní chlapíci, pro jiného největší hrdinové. To jsou brankáři. A většina z těch nejtalentovanějších českých se sešla na velkém kempu v Rokycanech, společně s nimi i dvacítka trenérů.
  3. V nováčkovské sezoně skončila Poruba dvanáctá, a to s poměrně velkou ztrátou na postupovou osmičku. V dalším ročníku už budou Ostravané silnější.
  4. Karlovy Vary za sebou mají první rok po návratu mezi extraligovou elitu. Mužstvo z lázeňského města platí v posledních letech za tradičního účastníka bojů o záchranu, to však chtějí na západě Čech změnit.
  5. Mezi pravidelné sběrače medailí na Hlinka Gretzky Cupu patří i hokejisté Švédska, byť stejně jako Češi a Američané doposud získali jediné zlato. Letos by v plné síle patřili mezi absolutní favority, jenže zejména dvě ztráty jejich vyhlídky přece jen o velký kus sráží.
  6. Češi na květnovém mistrovství světa bavili fanoušky a postoupili do bojů o medaile. Na turnaji zářil například obránce Filip Hronek. Také jeho dres můžete získat v unikátní aukci!
  7. Sparta před novou sezonou pokračuje v posilování kádru. Její obranné řady vyztuží Adam Polášek, který se do pražského klubu vrací po tříletém působení v Kontinentální lize.
  8. Blíží se první tréninky na ledě. Na extraligovém trhu ale zůstává docela dost hokejistů, o jejichž působištích pro příští sezonu nejsou konkrétní zprávy.
  9. Mluvilo se o tom celé play off a hlavně ve finále. Nejpovedenější výměnou celé sezony byla ta, ve které Petr Vrána putoval do Třince výměnou za Robertse Bukartse. Zatímco první jmenovaný se stal klíčovým hráčem při cestě Ocelářů za titulem, lotyšský forvard se ve Spartě příliš nepředvedl. Je to ale opravdu tak jednoduché?
  10. Jako první vstoupí do sezony hokejisté Frýdku-Místku, které 30. července čeká zajímavá konfrontace s kazašským týmem z Kokčetau. Stejný den je na programu i utkání Ústí nad Labem proti Kadani.