hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
  1. (KOŠICE, od našeho zpravodaje) Tak tohle je obrovská rána pro francouzský hokej. Tamní reprezentace nezvládla klíčový zápas s Velkou Británií, ztratila třígólový náskok a po prohře 3:4 v prodloužení se loučí s hokejovou elitou. Po dlouhých dvanácti letech.
  2. (BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Dlouhý maraton bitev základní části je ve finiši, dnešní program šampionátu rozhodne o všem podstatném. Češi mají jistotu postupu do play off, zatím ale nevědí, z jaké pozice to bude. Ani kdo je čeká, a kde se klíčová čtvrteční bitva uskuteční.
  3. Útočník Radoslav Tybor se po třech sezonách vrací do Pardubic. „Počítáme s ním do prvního útoku," potvrdil na klubových stránkách nový sportovní manažer Jaromír Kverka.
  4. S nástupem nového sportovního manažera Jaromíra Kverky se v Dynamu ruší funkce generálního manažera, kterým byl dosud Dušan Salfický.
  5. (BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Druhým sestupujícím z mistrovství světa je Rakousko. V přímém souboji o záchranu nezvládlo nájezdy proti Itálii.
  6. Dvanáct. Přesně tolik zápasů svedli v uplynulé sezoně DHL Extraligy juniorů hokejisté Liberce a Sparty – potkali se totiž ve všech fázích sezony. A víckrát na sebe shodou náhod narazili i s Pardubicemi a Hradcem Králové. Připomeňte si, jak si vedly týmy základní skupiny B včetně vicemistra a jednoho sestupujícího.
  7. (BRATISLAVA, od našich zpravodajů) Vousatého Radko Gudase poznali skoro všichni fanoušci – padla dokonce hláška o Budu Spencerovi. Co ale další hráči?
  8. (KOŠICE, od našeho zpravodaje) Nikdo jim nevěřil, po šesti partiích měli na kontě strašidelné skóre 5:38, v té klíčové s Francií navíc ztráceli už tři branky. Přesto Britové slaví senzační záchranu, jejich hrdinou se stal v čase 62:03 útočník Ben Davies.
  9. (BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Na začátku šampionátu měl místo v základní sestavě, postupně se z ní ale vytratil. Filip Chytil vynechal duel s Lotyšskem, proti Itálii hrál, s Rakouskem následně ne. A nenaskočí ani do utkání proti Švýcarsku. „Je to bohužel součást hokejového života. Je nás tady víc, někdo sedět musí. Vyšlo to na mě," povídá.
  10. (BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Košice viděly zápas, který se stane památným. Francie i Velká Británie si to v přímém souboji rozdaly o záchranu. V elitní skupině MS se nakonec udržela Velká Británie, která po velké bitvě vyhrála 4:3 po prodloužení.