Čtyřicet let hokeje v Krnově, na oslavu přijede Opava

40_let_hokeje_v_krnove_logoKrnovský hokej slaví čtyřicet let. Představitelé HK Krnov připravují na sobotu, kdy mají hokejisté v krajské lize volno, velkou oslavu. Zlatým hřebem bude přátelské utkání s druholigovým Slezanem Opava.

A právě utkání proti Opavě má svou historii. „Naposledy jsme se takhle utkali před jednatřiceti lety. Krnovský zimák byl uveden do provozu v listopadu 1985 a 6. prosince se Krnov u příležitosti jeho otevření s Opavou střetl v přátelském utkání," osvětlil okolnosti člen vedení HK Krnov Michal Pokorný. Krnováci tehdy podlehli 4:7. Po jednatřiceti letech tak dostanou šanci na reparát.

Samozřejmě utkání budou doprovázet i další akce. „Před samotným utkáním přijde na řadu křest nových krnovských dresů," říkal Michal Pokorný a pokračoval: „A pak chceme ocenit a uvést do pomyslné síně slávy krnovského hokeje dva bývalé hráče, trenéry a funkcionáře klubu," dodával.

Také o přestávkách se nebudou fanoušci nudit. „V první přestávce se bude konat minizápas mezi žáky Krnova a Opavy. V té druhé se pak utkají hráči obou týmů v dovednostních soutěžích. V jakých, to si zatím nechám pro sebe, ať jsou hráči i diváci překvapeni," usmíval se Pokorný.

Hokejisté obou týmů by se měli objevit v takřka nejsilnějších sestavách. „Opaváci to přislíbili, nám budou asi dva hráči chybět," podotkl Michal Pokorný. Slavnostní podvečer odstartuje na krnovském zimním stadionu Krystal v 17.00 hodin. „Už se na to těšíme. Doufáme, že se přijde podívat co nejvíce lidí z Krnova a také že dorazí i fanoušci z Opavy. Všechny srdečně zveme," pozval hokejové fandy na sváteční podvečer Pokorný

{jcomments on}

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.