Vlci odjeli s nadílkou

r_vlasanek_hk_krnov_autor_dvou_branek_ceskemu_tesinu_20160927Už v úterý přivítali krnovští hokejisté ve druhém kole krajského hokejové ligy na svém ledě nováčka z Českého Těšína, tedy tým, se kterým sehráli i generálku na sezonu. „Před těmi čtrnácti dny nebyl Těšín kompletní, přesto to bylo vyrovnané utkání. Navíc hodně faulovali, sekali, teď to bylo úplně jiné," říkal krnovský kouč Jaroslav Plánovský.

Oba celky začaly hodně opatrně a šance se na obou stranách rodily velice těžko. „Hráli jsme ze zabezpečené obrany, kluci se poctivě vraceli. Soupeř si kromě jedné skrumáže na brankovišti nevytvořil nic," povídal trenér a dodal: „My jsme měli dvě šance, hlavně v přesilovce jsme tam mohli dávat do prázdné branky."

Po přestávce Krnovští pokračovali v zodpovědném výkonu. „ Nabádal jsem je, ať jsou trpěliví, že soupeř dělá chyby a ty branky přijdou," uváděl Plánovský. A přišly. Po krásných akcích se domácí dostali do vedení 3:0, když využili i dvě přesilovky. Devět vteřin před koncem druhé části však nesmyslně faulovali.

j_dohnal_hk_krnov_v_souboji_s_hraci_wolves_c_t_20160927Poslední třetinu tak Krnov začínal v oslabení a hned na jejím začátku přišel další faul, domácí šli do tří. „Zase přišla ta naše nedisciplinovanost. Byly to úplně zbytečné fauly v útočné a střední třetině," zlobil se krnovský lodivod.

Hosté sice početní výhodu nevyužili, ale hned po ní snížili. Ještě jednou pak šel Krnov do tří. „Ubránili jsme to, ale kdyby to Těšín využil, mohli jsme si zápas pěkně zkomplikovat. Za tu poslední třetinu jsme měli šest vyloučených," vykládal Jaroslav Plánovský.

Naštěstí Krnovští už si zápas vzít nenechali, přidali dalších pět gólů a jednoznačně zvítězili 8:2. „Musím kluky pochválit za aktivitu. Dobře jsme bruslili, napadali, hráli jsme zodpovědně v obraně. Škoda těch útočných faulů," hodnotil duel kouč HK Krnov.

HK Krnov - HC Wolves Český Těšín 8:2 (0:0, 3:0, 5:2)

Branky: Vlašánek 2, Pavel Michálek, Vaněk, Kostovský, Pavlica, Kysučan, Kubík

sestava Krnov: Kolbert - Dohnal, Volf, Tomáš Michálek, Ševčík, Hon, Vysloužil - Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica - Holeš, Vlašánek, Tošenovjan - Vaněk, Kubík, Kysučan - Filip Otipka, Havlíček, Holiš. Trenér: Jaroslav Plánovský

{jcomments on}

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.