• KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC STUDÉNKA
  HC FRÝDEK MÍSTEK
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC BÝCI KARVINÁ
  HC BOHUMÍN
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC ORLOVÁ
  ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC WOLVES Č. TĚŠÍN
  TJ HORNÍ BENEŠOV
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:30
  HC ROŽNOV
  HK KRNOV

Hokej v Krnově slavil čtyřicet

Milouš Dvořák stál dlouhá léta v čele hokejového klubu jako předseda. Oldřich Dušek stále působí u krnovských mužů jako kustod. Tento nestor krnovského hokeje byl letos také oceněn městem při vyhlašování Sportovce roku za celoživotní přínos v oblasti sportu.

Oba pak společně s dalším bývalým vynikajícím hráčem a kapitánem Krnova Květoslavem Bašistou a panem Radoslavem Moravcem ze společnosti Strojosvit pokřtili zbrusu nové dresy.

m_vyslouzil_hk_krnov_brani_ofenzivu_opavy_20161001A pak už začal zápas. Úvodního buly se ujal právě Květoslav Bašista. První třetina utkání vůbec nevypadala, že by se střetly týmy z různých úrovní soutěží. Šance střídala šanci, samozřejmě jak je při takových zápasech zvykem, moc se nebránilo.

A tak své kvality museli prokázat oba brankáři – opavský Michal Wanecki a především Filip Plánovský v brance Krnova. Poprvé se postavil proti svému mateřskému oddílu a od první minuty Opavě dokazoval, že byla chyba nenechat si jej v sestavě. Inkasoval až po třinácti minutách ze třetí dorážky.

V první přestávce se na ledě objevil hokejový potěr. A opět se střetli se Krnováci s Opavou. Zásluhou oddílu HK Krnov mládež se práce s mládeží za poslední sezony hodně rozvinula a přináší úspěchy. Do druhé třetiny nastoupily týmy vlažněji, což se na skóre hned projevilo. Opavští skórovali dvakrát během několika sekund.

V půlce vystřídal Plánovského Antonín Mužík a hosté ho hned přivítali sprškou střel. A také dvěma trefami. Po dvou třetinách Krnov prohrával 1:5.

s_holes_hk_krnov_na_vhazovani_20161001Druhá pauza byla ve znamení dovednostních soutěží. Nejprve se jela štafeta, kdy tři bruslaři jeden po druhém obkroužili hřiště a museli si jako štafetový kolík předat hokejku. Krnovští Opaváky v této disciplíně předčili. Pak následovaly nájezdy. Ani jeden z domácích hráčů na Waneckého nevyzrál, zatímco Opava byla úspěšná hned dvakrát.

Přesto se Mužík blýskl chyceným blafákem á la Peter Forsberg. V přesnosti střelby pak krnovský Radek Vlašánek překonal soupeře Lukáše Vrabela.

Do třetí třetiny se z legrace otočilo skóre a hosté rázem prohrávali. Navíc v prvních dvou minutách vstřelili Krnovští další dva góly. Opavu to vyburcovalo k větší aktivitě a hokej zase získal na atraktivitě. Obě strany chodily do soubojů, nikdo nic nevypouštěl. Oba týmy zaznamenaly po třech brankách a třetí část skončila smírně 3:3. Celkové skóre 4:8 pak hovořilo ve prospěch Opavy.

Sobotní podvečer byl jistě více než důstojnou oslavou pro náš okres tak významného hokejového výročí.

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HK Krnov – HK Opava 4:8 (0:1, 1:4, 3:3)

Branky: 29. Vysloužil, 41. Kostovský (Pavlica, Pavel Michálek), 42. Kysučan (Vaněk), 51. Pavlica (Kostovský, Ševčík) – 13. Svoboda (Štindl), 25. Herman (Grygar, Lukáš Černý), 25. Svoboda (Vrabel), 31. Vrabel (Rousek, Štindl), 34. Svoboda (Štindl, Vrabel), 45. Štindl (Rousek, Svoboda), 45. Vrabel (Štindl, Rousek), 49. Herman (Grygar, Tůma)

sestava HK Krnov: Filip Plánovský (30. Mužík) – Vysloužil, Dohnal, Tomáš Michálek, Volf, Ševčík –Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Tošenovjan, Vlašánek, Kysučan – Holeš, Vaněk, Kubík, Martin Otipka, Havlíček. Trenér: Jaroslav Plánovský

sestava HK Opava: Wanecki (Fichna) - Černý T., Glos, Slavík, Tůma, Vrabel, Hon - Grygar, Černý L., Herman, Svoboda, Štindl, Rousek, Blahuta, Nardelli, Fedor. Trenér: Pavel Hulva

{jcomments on}

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

# Týmy PTS
1 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 3
2 HK KRNOV 3
3 HC BÝCI KARVINÁ 2
4 HC BOHUMÍN 1
5 HC FRÝDEK MÍSTEK 0
6 HC ORLOVÁ 0
7 HC STUDÉNKA 0
8 ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 0
9 HC ROŽNOV 0
10 TJ HORNÍ BENEŠOV 0
Nová sezona o 10 týmech
pondělí 1. červenec 2019
Thumbnail Počátkem minulého týdne se uskutečnil předsezonní aktiv týmů Krajské ligy mužů, který určil jakým způsobem se budou týmy utkávat v blížící se hokejové sezoně 2019/2020.
Dvojice forvardů rozšiřuje kádr
čtvrtek 25. říjen 2018
Thumbnail Hokejový A-tým Krnova má za sebou již téměř kompletní první třetinu Krajské hokejové ligy, ve které se doposud drží na první přičce průběžného hodnocení soutěže. V uplynulých dnech se podařilo dotáhnou příchod dvou zkušených útočníků se zkušenostmi z vyšších...
Thumbnail Před úvodním buly pátečního, domácího utkáním s Bohumínem byly předsedou klubu Miroslavem Tvardkem předány sezónní vstupenky výhercům soutěže pořádané Deníkem a hokejovým klubem. Soutěžící odpovídali po dobu tří týdnů na otázky zveřejněné v...
Thumbnail S přibližující se novou, hokejovou sezonou již týmy finalizují svoje soupisky. Do Krnova míří z Opavy JOSEF TICHÝ, dvoumetrový, důrazný, ofenzivní zadák, který byl téměř po celou svou hokejovou kariéru oporou zadních řad opavského Slezanu. JOSEF TICHÝ patří k...