• KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC STUDÉNKA
  HC FRÝDEK MÍSTEK
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC BÝCI KARVINÁ
  HC BOHUMÍN
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC ORLOVÁ
  ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC WOLVES Č. TĚŠÍN
  TJ HORNÍ BENEŠOV
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:30
  HC ROŽNOV
  HK KRNOV

Oldřich Dušek: Technický hokej nám pomalu zaniká

Měj jste nějakou sportovní průpravu před začátkem hokejové kariéry?

Hrál jsem předtím fotbal za Strojosvit, za Lokomotivu, takže ke sportu jsem neměl daleko. V létě to byl fotbal a v zimě naběhl hokej. Miloš Dvořák to měl to samé.

Vy jste hrál v obraně, že?

Přesně tak. Řekl bych, že jsem byl takový řízný bek. Trenér říkal, že se s nimi nemáme mazlit. Vyplynulo to z toho, že ve fotbale jsem hrál taky obránce. Miloš Dvořák byl zase útočník, takový neudržitelný, strašně silný na bruslích.

Jak dlouho jste hrál aktivně?

Hrál jsem chvíli, snad jen čtyři roky. Pak už to nešlo skloubit s trénováním mládeže, nestíhal jsem zápasy. Tak jsem si řekl, že když už jsem s tím začal, tak jsem chtěl pokračovat.

Takže trénování žáků byla pak vaše hlavní náplň?

Ze začátku jsme s žáky prohrávali. Vybral jsem si pak asistenta, Jirku Fialu. Ten s nimi chodil na tréninky ráno, než šli do školy a já odpoledne. A začalo se vyhrávat. Pak jsem byl i u mužů. Přišel tady trénovat Milan Černý a tomu jsem dělal druhého trenéra. Pak ale přišla doba, kdy se slučovaly týmy žáků a to už jsem dělat nechtěl.

Když se podíváme na těch čtyřicet let, co se nejvíce v hokeji změnilo?

Když to začínalo, tak ti hokejisté byli skromnější, o hodně. Byli vděční za všecko, co dostali a taky to odváděli na ledě. Dneska jsou hráči rozmazlenější, ale to jsou všichni mladí.krbr-hokej-krnov1978-1979

Jak se podle vás změnila hra samotná?

Hra se hodně zrychlila a hlavně je tvrdší. Tehdy tomu vládli Rusové, hrál se technický hokej, pak se to otočilo na Ameriku a je to o něčem jiném. Chodí se hodně do těla. Já se na hokej v Americe ani moc nedívám, nebaví mě to. Bohužel technický hokej pomalu zaniká.

Co vás nejvíc bavilo na trénování?

Největší radost jsem měl vždycky z toho, když kluci vyhráli a měli z toho hraní radost. Když jsme s žáky ze začátku prohrávali, tak kluci kolikrát v kabině i brečeli. A to my trenéři jsme ještě uzavírali sázky s týmem na výsledky. A vždycky se tipovalo na vítězství, nikdo by si nedovolil vsadit na porážku. Nikdo nechtěl prohrát. Samozřejmě tým prohrát může, ale nesmí s tím jít na hřiště, tam musí nechat všechno.

Jak jste se dostal k práci kustoda?

Když jsem skončil u žáků, tak mě oslovil šéf klubu Mirek Gerža, ať jdu k mužům. Tam jsem začal s broušením bruslí. A byl jsem tam celou tu dobu, co byl Krnov ve II. lize. Pak jsem toho na sezonu nechal, protože jsem to nestíhal kvůli práci. Chtěl jsem si odpočinout. Pak když se spadlo do kraje, už to nebylo to tak časově náročné jako II. liga, tak jsem se vrátil.

Co vás na tom baví?

Co bych dělal doma? V létě jsem na zahradě, ale co v zimě? Nedokážu si představit, že bych seděl u televize. Když je třeba volno a mělo by se hrát, tak mě ten den nebaví. (směje se) Žena už se vždycky ptá: Dneska nejdeš na zimák? Jestli jsem třeba nezapomněl. (směje se)

Co byste popřál krnovskému hokeji?

Přál bych si, aby se tady vrátila II. liga. Ať doroste mládež a Krnov může čerpat z vlastních odchovanců. Teď je tu Krnováků málo. Když tu byla naposledy II. liga, tak chodilo na zimák opravdu hodně lidí, a to ještě neměl střechu. Bylo pořád plno. I když teď taky chodí dost lidí, rozhodně více, než na jiných stadionech v té krajské lize.

{jcomments on}

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

# Týmy PTS
1 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 3
2 HK KRNOV 3
3 HC BÝCI KARVINÁ 2
4 HC BOHUMÍN 1
5 HC FRÝDEK MÍSTEK 0
6 HC ORLOVÁ 0
7 HC STUDÉNKA 0
8 ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 0
9 HC ROŽNOV 0
10 TJ HORNÍ BENEŠOV 0
Nová sezona o 10 týmech
pondělí 1. červenec 2019
Thumbnail Počátkem minulého týdne se uskutečnil předsezonní aktiv týmů Krajské ligy mužů, který určil jakým způsobem se budou týmy utkávat v blížící se hokejové sezoně 2019/2020.
Dvojice forvardů rozšiřuje kádr
čtvrtek 25. říjen 2018
Thumbnail Hokejový A-tým Krnova má za sebou již téměř kompletní první třetinu Krajské hokejové ligy, ve které se doposud drží na první přičce průběžného hodnocení soutěže. V uplynulých dnech se podařilo dotáhnou příchod dvou zkušených útočníků se zkušenostmi z vyšších...
Thumbnail Před úvodním buly pátečního, domácího utkáním s Bohumínem byly předsedou klubu Miroslavem Tvardkem předány sezónní vstupenky výhercům soutěže pořádané Deníkem a hokejovým klubem. Soutěžící odpovídali po dobu tří týdnů na otázky zveřejněné v...
Thumbnail S přibližující se novou, hokejovou sezonou již týmy finalizují svoje soupisky. Do Krnova míří z Opavy JOSEF TICHÝ, dvoumetrový, důrazný, ofenzivní zadák, který byl téměř po celou svou hokejovou kariéru oporou zadních řad opavského Slezanu. JOSEF TICHÝ patří k...