První hokejové derby pro Krnov

r_sevcik_hk_krnov_v_derby_s_hornim_benesovem_20161024První letošní derby krajské hokejové ligy mezi Krnovem a Horním Benešovem se odehrálo v sobotu na krnovském zimním stadionu Krystal. Derby tradičně přilákají velké množství fanoušků obou táborů, a tak v Krnově přivítali největší návštěvu letošní sezony.

„Čekali jsme vyrovnaný a trochu vyhrocený zápas, jak už tak derby bývají," usmíval se krnovský kouč Jaroslav Plánovský a dodal: „Ale všechno proběhlo v poklidu a fair play."

Většinou jsou tato utkání velice vyrovnaná, ale domácí začali zhurta. Už v první minutě otevřel skóre Pavlica. Za další tři minuty se pak prosadil Tošenovjan a Krnov vedl 2:0. „Snad poprvé kluci makali od prvního střídání. Drželi jsme naše obranné pásmo a vyráželi do brejků. A z těch jsme dávali góly," popisoval domácí trenér.

Pak dostali hosté z Horního Benešova možnost přesilovky pěti proti třem, ale nedokázali ji využít. Místo toho zvýšil Martin Otipka krnovský náskok. „To, že jsme oslabení ubránili, bylo velice důležité. Kdyby se soupeř dostal na kontakt, mohl se nadechnout. Místo toho jsme se odrazili my a dokázali navýšit," říkal Jaroslav Plánovský. Hornobenešovští přece jen snížili gólem do šatny při Svobodově brejku.

m_otipka_hk_krnov_buly_v_derby_s_h_b_20161024Krnovští se ale rozhodit nenechali a hned ve druhé minutě prostřední části jim vrátil tříbrankové vedení Ondřej Havlíček dorážkou vlastní střely. „Kluci hráli opravdu perfektně, zodpovědně. Plnili přesně to, co jsme si řekli, hlavně dělali minimum chyb," chválil tým Plánovský a pokračoval:

„Horní Benešov si ve druhé třetině taky vytvořil tlak, ale podržel nás Filip Kolbert." Ješte do druhé sirény přidal Krnov Kostovským s Holešem další dva góly a vedl už 6:1.

„Pořád jsem klukům říkal, že ještě není konec. Dostat dva, tři góly, tak je ze zápasu zase drama. Ale oni nic nevypustili," těšilo kouče Krnova. Martin Otipka s Pavlicou dávali už na 8:1. Pak přece jen vsítil druhou branku hostí Zikmund. Ale poslední slovo měl dvě minuty před koncem Jan Kostovský. Krnovští deklasovali Horní Benenšov 9:2.

„Po třech výhrách na začátku sezony jsme byli hodně nahoře, až moc. No a přišly prohry, protože docházka na trénink nebyla taková, jaká by měla být. V zápasech chybělo nasazení a vyvrcholilo to v Orlové, kde jsme úplně vyhořeli," rozebíral Jaroslav Plánovský a pokračoval:

„Vyříkali jsme si to všechno, že je třeba změnit přístup. Trénink je od toho, aby se makalo naplno, a ne aby se to odjezdilo. Samozřejmě tohle byl první zápas, navíc derby, kde je motivace vždycky větší. A kluci ukázali divákům, že když do toho jdou naplno, tak se na ten hokej dá opravdu hezky koukat," uzavřel trenér HK Krnov

Pár fotek z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HK Krnov – TJ Horní Benešov 9:2 (3:1, 3:0, 3:1)

Branky: 1. Pavlica (Bednárek), 4. Tošenovjan (Holeš, Vlašánek), 16. Martin Otipka (Kysučan), 22. Havlíček (Kysučan), 32. Kostovský (Pavlica), 35. Holeš (Pavel Michálek, Pavlica), 44. Martin Otipka (Hon), 45. Pavlica (Pavel Michálek, Bednárek), 58. Kostovský (Tomáš Michálek) – 19. Svoboda (Alexandr Lhotský), 49. Zikmund (Koschatzký, Hejhal)

sestava Krnov: Kolbert – Bednárek, Ševčík, Tomáš Michálek, Dohnal, Hon, Vysloužil, Volf – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Holeš, Vlašánek, Tošenovjan – Havlíček, Kysučan, Martin Otipka. Trenér: Jaroslav Plánovský

sestava Horní Benešov: Kober (45. Tengler) – Hejhal, Pavelek, Pělucha, Podzimný, Kopáč, Koschatzký, Hlista, Vaněk, Rohovský, Zikmund, Svoboda, Vajda, Fibrich, Tomáš Lhotský, Alexandr Lhotský, Fraš, Trubka, Čermák. Trenér: Marek Harazim

{jcomments on}

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.