Krnovští otočili utkání v závěru

j_weiss_hk_krnov_strelec_vitezne_branky_v_utkani_s_c_t_20161030Po páteční smolné prohře doma se Studénkou nastoupili hokejisté Krnova v dalším kole krajské hokejové ligy už v neděli a opět na vlastním ledě. Soupeřem byl tentokrát nováček z Českého Těšína. Kouči Jaroslavu Plánovskému chyběli v sestavě Vlašánek, Kysučan, Bednárek a Vaněk.

A bylo to docela bláznivé utkání. Domácí už v sedmé minutě po trefách Romana Ševčíka a Michala Tošenovjana vedli 2:0 a vypadalo to jednoznačné utkání. „Hráli jsme v pohodě, kluci plnili, co měli. Klidně jsme mohli vést i větším rozdílem. Jenže pak jsme si nechali dát zbytečný gól do šatny," povídal krnovský trenér.

Také ve druhé třetině si domácí mužstvo vytvářelo jednu příležitost za druhou. „Měli jsme tam toho spoustu, ale zase z toho nic nebylo. Měli jsme se zakončením problémy," říkal Plánovský a pokračoval: „No a oni potrestali naši chybu a vyrovnali. A hned pak z přesilovky dali třetí gól."

Český Těšín tak mezi třicátou osmou a třicátou devátou minutou otočil. A aby toho nebylo málo, tak ve třetí minutě třetí části šel dokonce do dvoubrankového vedení. „My jsme měli více ze hry, oni hráli vyloženě na brejky. Ten čtvrtý gól přišel taky z ničeho nic. Odražený puk doklepávali do prázdné branky," vykládal Jaroslav Plánovský. Ten pak stáhl hru jen na dvě pětice.

j_kostovsky_hk_krnov_pri_zteci_souperovi_branky_20161130Osm minut pčed koncem Krnov stále prohrával 2:4. Pak ale využil Martin Faksa přesilovou hru. Hned čtyři minuty nato potrestal chybu protivníka Jan Weiss a bylo vyrovnáno. Tentýž hráč pak v předposlední minutě dokonal obrat po přihrávce Ondřeje Pavlici z po za soupeřovy branky a zajistil domácím tři body.

„Měl to být jasný zápas, v klidu. Mělo to být po první třetině 4:0. Jenže je to pořád to samé, začneme předržovat puky, zmatkovat v obranném pásmu a z toho plynou chyby. Byla tam neustále přečíslení tři na jednoho, jenže my jsme to ani napotřetí nedorazili, Těšín z toho dával góly," rozebíral utkání Jaroslav Plánovský, který svůj tým ale nakonec pochválil:

„Hlavně za to, že to nezabalili a na konci dali do hry všechno. Soupeř měl od druhé třetiny větší hlad po vítězství. Byl důrazný na brankovišti. My jsme neproměňovali šance, ale nakonec nám to tam začalo padat. Jsme za to šťastné vítězství rádi."

HK Krnov – HC Wolves Český Těšín 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)

Branky: 6. Ševčík (Pavlica), 7. Tošenovjan (Volf, Holeš), 52. Faksa (Pavlica), 56. Weiss (Ševčík), 59. Weiss (Pavlica) – 19. Šmíd (Cháňa), 38. Malíř (Horák, Šmíd), 39. Ovčaří (Chomič), 43. Toman (Malyjurek)

Krnov: Kolbert – Dohnal, Hon, Tomáš Michálek, Volf, Vysloužil, Faksa, Hlaváček – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Holeš, Tošenovjan, Ševčík – Weiss, Martin Otipka, Havlíček. Trenér: Jaroslav Plánovský

{jcomments on}

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.