• KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC STUDÉNKA
  HC FRÝDEK MÍSTEK
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC BÝCI KARVINÁ
  HC BOHUMÍN
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC ORLOVÁ
  ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:00
  HC WOLVES Č. TĚŠÍN
  TJ HORNÍ BENEŠOV
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  21-09-2019 17:30
  HC ROŽNOV
  HK KRNOV

Druhá výhra a postup do semifinále

Lépe však začali Hornobenešovští, kteří domácí v úvodu zatlačili. V deváté minutě se bombou od modré prosadil Trubka. Vedení hostí však netrvalo dlouho. O dvě minuty později využil přihrávku Martina Otipky Tomáš Kubík a tečí vyrovnal. Až po střechu „natřískaný" krnovský zimák sledoval urputný a obětavý hokej.

V šestnácté minutě zatáhli Krnovští puk do pásma soupeře. Štěpán Holeš přihrál zpoza branky mezi kruhy na najetého Michala Tošenovjana a ten se nemýlil, 2:1. Ale ani domácí radost neměla dlouhého trvání. Necelé dvě minuty poté vyrazil Kolbert lehkou střelu jen před sebe a nestačil puk přikrýt. Vajdovu ránu ještě kryl, ale pak Martin Vrabel našel u tyčky volného Josefa Fibricha a bylo znovu srovnáno, 2:2.

První třetina však zdaleka nekončila a děly se věci. V její předposlední minutě přišla krásná souhra celého druhého krnovského útoku, Tomáš Kubík najížděl z kruhu na brankáře Kobera a trefil přesně pod víko, 3:2. Hned na to se nechal vyloučit hornobenešovský Alexandr Lhotský.

t_kubik_hk_krnov_autor_dvou_branek_20170222Domácí vystřelili od modré, ale rána byla zblokována. Na brankovišti hostí se však nejlépe orientoval Hon, sklepl puk na Pavla Michálka a ten zblízka propálil Kobera, 4:2. Situaci neunesl z trestné lavice se vracející Alexandr Lhotský. Sekl hlavního rozhodčího a dostal trest pět minuta do konce utkání, výrazně tak oslabil svůj tým.

V úvodu druhé třetiny mohl Krnov rozhodnout definitivně. Zbývaly mu ještě čtyři minuty početní výhody. Jenže všechno bylo naopak. Hostující kapitán Fraš získal kotouč a vyslal dopředu Kovalovského. Ten ukázal svou šikovnost, tváří v tvář vymíchal gólmana Kolberta a snížil na rozdíl jediné branky, 4:3.

Krnovští byli zaskočeni a v přesilovce kromě tyčky Ševčíka už nic nevymysleli. Druhá část tak patřila brankářům. Hornbenešovský Vítězslav Kober se vyznamenal hlavně ve dvacáté sedmé minutě, kdy v rozmezí pár vteřin zlikvidoval tři tutové šance Krnova, tu největší chytil Pavlu Michálkovi.

Filip Kolbert zase podržel domácí ve chvíli, kdy hned po sobě usedli na trestnou lavici Hon s Bednárkem a Krnovští šli do tří. Hosté na jejich branku zle dotírali, ale Kolbert byl jistý. Přišla však poslední minuta a vyrovnání skóre. Při hře čtyři na čtyři, když do sirény zbývalo osm vteřin, nabil Vrabel Tomáši Lhotskému a bylo to 4:4.

Vyrovnávací gól Horní Benešov do třetí třetiny povzbudil. Hosté byli agresivnější a častěji se dostávali do obranného pásma Krnova. Domácí přežili další oslabení a zjednodušili hru. Hrálo se bez větších šancí, jediným vybočením z normálu bylo zranění čárového sudího, který byl zasažen vyhozeným pukem. Po ošetření se však na led vrátil.

Rozhodnutí přišlo na konci dvaapadesáté minuty. Nejdříve Kober zlikvidoval tutovku Štěpána Holeše. Puk se přes Havlíčka vrátil na modrou k Vysloužilovi, ten vypálil a Holeš jej přizvedl mimo dosah hornobenešovského gólmana, 5:4. Hosté se snažili se zápasem ještě něco udělat. Odhodlali se i k power play. Závěr okořenila i menší bitka. Ale na výsledku se už nic nezměnilo. Horní Benešov trochu překvapivě skončil už po dvou utkáních, do semifinále postupují Krnovští.

Fotky z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

HK KRNOV – TJ HORNÍ BENEŠOV 5:4 (4:2, 0:2, 1:0)

Branky a asistence: 11. Kubík (Otipka), 16. Tošenovjan (Holeš, Havlíček), 19. Kubík (Weiss), 20. Pavel Michálek (Hon), 52. Holeš (Vysloužil, Havlíček) – 9. Trubka (Zikmund, Fraš), 18. Fibrich (Vrabel, Vajda), 21. Kovalovský (Fraš), 40. Tomáš Lhotský (Vrabel). Diváci: 550

sestava Krnov: Kolbert – Bednárek, Hon, Vrabel, Dohnal, Ševčík, Vysloužil – Kostovský, Pavel Michálek, Vlašánek – Otipka, Weiss, Kubík – Holeš, Havlíček, Tošenovjan – Volf, Klement. Trenér: Jaroslav Plánovský
sestava Horní Benešov: Kober – Bendík, Trubka, Čermák, Alexandr Lhotský, Vajda, Rohovský, Podzimný – Zikmund, Fraš, Kovalovský – Fibrich, Vrabel, Tomáš Lhotský – Mičola, Hejhal, Hlista – Koschatzký. Trenér: Marek Harazim

{jcomments on}

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

# Týmy PTS
1 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 3
2 HK KRNOV 3
3 HC BÝCI KARVINÁ 2
4 HC BOHUMÍN 1
5 HC FRÝDEK MÍSTEK 0
6 HC ORLOVÁ 0
7 HC STUDÉNKA 0
8 ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 0
9 HC ROŽNOV 0
10 TJ HORNÍ BENEŠOV 0
Nová sezona o 10 týmech
pondělí 1. červenec 2019
Thumbnail Počátkem minulého týdne se uskutečnil předsezonní aktiv týmů Krajské ligy mužů, který určil jakým způsobem se budou týmy utkávat v blížící se hokejové sezoně 2019/2020.
Dvojice forvardů rozšiřuje kádr
čtvrtek 25. říjen 2018
Thumbnail Hokejový A-tým Krnova má za sebou již téměř kompletní první třetinu Krajské hokejové ligy, ve které se doposud drží na první přičce průběžného hodnocení soutěže. V uplynulých dnech se podařilo dotáhnou příchod dvou zkušených útočníků se zkušenostmi z vyšších...
Thumbnail Před úvodním buly pátečního, domácího utkáním s Bohumínem byly předsedou klubu Miroslavem Tvardkem předány sezónní vstupenky výhercům soutěže pořádané Deníkem a hokejovým klubem. Soutěžící odpovídali po dobu tří týdnů na otázky zveřejněné v...
Thumbnail S přibližující se novou, hokejovou sezonou již týmy finalizují svoje soupisky. Do Krnova míří z Opavy JOSEF TICHÝ, dvoumetrový, důrazný, ofenzivní zadák, který byl téměř po celou svou hokejovou kariéru oporou zadních řad opavského Slezanu. JOSEF TICHÝ patří k...