Radek Vlašánek táhne Krnov

r_vlasanek_hk_krnov_v_utkani_s_f_m_20171007Krnovští hokejisté se rozjeli. Naposledy doma porazili rezervu Poruby 3:2. Jednou z hvězd utkání byl osmadvacetiletý útočník Radek Vlašánek, který si připsal dvě asistence.

Vlašánek těží ze spolupráce s bývalou oporou opavského Slezanu Tomášem Polokem. „Tomáš je borec s velkými zkušenostmi z druhé ligy a z mládežnických reprezentací. Pro krajskou ligu je neskutečný hráč, až se s ní ještě více sžije, půjdou ještě jeho výkony nahoru,“ míní Radek Vlašánek. „Spolupráce s ním je luxusní,“ dodává jedním dechem.

Krnov v sobotu porazil rezervu Poruby 3:2, vítězství se ale vůbec nerodilo lehce. Domácí hned v úvodu dvakrát inkasovali. „Vstup do zápasu jsme neměli dobrý. Před utkáním jsme uctili památku našeho kustoda, který náhle zemřel. To se na nás projevilo,“ přiznal osmadvacetiletý útočník.

„Naštěstí jsme se brzy zvedli, pomohl nám šťastný gól a hned nato jsme vyrovnali. Od tohoto okamžiku jsme byli lepším týmem,“ podotkl Radek Vlašánek.

Ve druhé třetině se po nahrávce Poloka dostal do zakončení, brankář mu ale puk vypíchl, naštěstí jen na Polokovu hokejku, který domácím trefil výhru. „Poruba má mladý tým, hodně bruslí, my jsme to ale urvali bojovností. Neměli jsme tolik hluchých míst jako soupeř,“ podotkl opavský odchovanec v krnovských službách.

Sám mohl ve třetí části vítězství domácích pojistit, ale trefil pouze břevno hostující branky.

Krnov nyní čekají v krátkém sledu dva zápasy. Ve středu hraje v Bohumíně, v sobotu hostí v Krystal Aréně Rožnov. „Otázkou je, v jakém složení do Bohumína pojedeme, protože ne všichni kluci dokáží sladit zápasy s prací. Ale hraje se poměrně pozdě, takže by to mohlo klapnout. Osobně se těším na sobotu, kdy k nám dorazí Rožnov s Radkem Tůmou,“ pousmál se Radek Vlašánek.

Letošní ročník Krajské hokejové ligy šel podle krnovské opory do větší kvality. „Rezervy Poruby a Frýdku kvalitu soutěže pozvedly. Je tady řada mladých kluků, kteří ještě nezabalili možnost hokejem se živit. Hodně se to zrychlilo, jsem rád, že ani my nehrajeme druhé housle. Nečekal jsem, že až tak dobře posílíme. Pokud budeme kompletní, jsme schopni porazit každého,“ uzavřel krátké povídání Radek Vlašánek.

{jcomments on}

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.