Osudných šest minut

j_kostovsky_hk_krnovVložené, středeční utkání ve Frýdku Místku bylo pro krnovské hokejisty další příležitostí jak se posunout celkovém pořadí Krajské hokejové ligy vzhůru. Do Frýdku Místku odjížděli Krnováci v téměř kompletní sestavě a věřili v další bodový zisk.

Domácí tým je však nepříjemným soupeřem, o čemž se Krnovští přesvědčili již v předchozích dvou vzájemných utkáních, když v prvním odjížděli z Frýdku Místku s porážkou 4:1, ve druhém pak na domácím ledě porazili soupeře 6:4.

Po zkušenostech z předchozích utkání očekávali hosté úvodní domácí nápor spojený s aktivním bruslením a napadáním při rozehrávce. Toto očekávání se však nenaplnilo a převahu ve hře měli krnovští hráči, kteří hráli ze zabezpečené obrany, jednoduše přecházeli přes střední pásmo a zaměstnávali domácího gólmana, který se však postupně rozchytal k velice kvalitnímu výkonu. Oba gólmani byli v první třeti bezchybní a tým se tak do šatny rozešli smírně.

Obdobý průběh jako první třetina mělo i prvních deset minut druhé části hry, kdy oba týmy neproměňovali svoje brankové příležitosti a čekalo se na to kdo získá výhodu první vstřelené branky.

V polovině utkání poprvé zaváhala Krnovská obrana. Jan Weiss neproměnil brankovou příležitost a z následného brejku poslal domácí do vededí kapitán Petr Slovák. Vzápětí byl vyloučen Jan Kostovský za hru vysokou holí. Toto oslabení ještě Krnováci přečkali bez ztráty květinky. O minutu později byli současně vyloučeni tři hráči, jeden domácí a dva hostující. Zvláště pětiminutový trest Michala Vysloužila dostal domácí na koně. Začátek oslabení odehráli krnovští hokejisté velice dobře. Ve čtyřech spálili dvě vyložené brankové příležitosti, které je mohli znovu dostat do hry. Naopak domácí z rychlého protiútoku vymetli šibenici Novákovy branky. Do konce třetiny inkasovali hosté v oslabení další dvě branky.

Ani třetí část hry nezačala pro hostující tým optimálně a již v první minutě inkasoval střídající Antonín Mužík šestou branku. Ve 46. minutě se dočkali také hosté. Jan Kostovský našel Pavla Michálka a ten prostřelil, do té doby stoprocentního domácího gólmana. O sedm minut později jej napodobil druhou brankou René Kysučan. Několik minut později se řítil na domácího gólmana Pavel Michálek, byl však zastaven hozenou hokejkou. Nařízené trestné střílení však neproměnil.

Efektvita krnovských hokejistů byla v tomto utkání mizerná. Domácí tým přestříleli v poměru 45:25, na jednu vstělenou branku tak potřebovali dvacet dva střel na rozdíl od čtyř domácích. 

HC FRÝDEK MÍSTEK B - HK KRNOV  6:2 (0:0, 5:0, 1:2)

branky Krnova: 46. Michálek (Kostovský, Kysučan), 54. Kysučan (Kostovský)

sestava Krnova: Novák (Mužík) - Mosler, Dohnal, Kysela, Galvas, Vysloužil, Hon - Svoboda, Polok, Weiss, Kysučan, Michálek, Kostovský, Tošenovjan, Havlíček, Holeš  trenér: Jaroslav Plánovský

 

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.