Souboj soutěžní elity zvládl vítězně Krnov

Ondra Havlíček a Honza Weiss v souboji u mantineluKrnovská Krystal aréna o víkendu v rychlém sledu hostila další pikantní souboj. Po regionálním derby s Horním Benešovem sem přijela Studénka, která v minulém ročníku Krajskou hokejovou ligu vyhrála.

Během úvodní části to také byli hosté, jimž se dařilo více. Ve třinácté minutě se dokonce dostali do vedení, když využili přesilovou hru. „Byl to opravdu těžký duel. Říkal jsem to už při předchozím vzájemném klání a i teď říkám, že má silný tým. Vůbec se nedivím, že v uplynulém ročníku celkově zvítězili,“ poznamenal kouč Krnova Pavel Hulva, jehož mužstvo ve druhá části přestálo klinickou smrt: „Studénka nejdříve měla možnost samostatného nájezdu, Víťa Kober však předvedl parádní zákrok. Později hosté nezužitkovali ani přesilovku pět na tři. Nám se naopak povedlo vyrovnat a do konce druhé třetiny se náš celek ještě dvakrát prosadil. Výhru jsme pak pečetili v závěru zápasu při powerplay Studénky.“

Krnovskému souboru se povedlo vsítit několik pěkných branek. Tu první například Radek Vlašánek vstřelil v pololeže. „Nejhezčí gól dal Tomáš Polok. Využili jsme hybridní zakázané uvolnění, ze strany rozhodčích to ovšem zůstalo nepochopeno a branka nebyla uznána. Přitom měla platit,“ poznamenal Pavel Hulva, jenž si opět mohl užívat i slušnou návštěvu.

Do Krystal arény v sobotu dorazilo okolo tří set diváků: „Jsem rád, že hokej v Krnově přitahuje pozornost. Hrály týmy ze špičky a bylo se na co koukat.“

Fotogalerii a videosestřih naleznete v odkazech.

HK KRNOV – HC STUDÉNKA 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

branky a nahrávky Krnova: 29. Vlašánek (Galvas, Tošenovjan), 36. Kostovský (Tichý), 38. Kubík (Kostovský, Svoboda), 60. Michálek

sestava Krnova: Kober (Mužík) – Tichý, Kysela, Galvas, Hon, Vysloužil, Bednárek – Havlíček, Polok, Weiss – Vlašánek, Michálek, Tošenovjan – Svoboda, Kubík, Kostovský – Kosina  trenér: Pavel Hulva

 

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.