Derby znovu ovládli hokejisté Krnova

Krajská hokejová liga během uplynulého sobotního večera nabídla jeden ze svých šlágrů. Horní Benešov na svém ledě přivítal okresního rivala z Krnova. Z vítězství 4:1 se radovali hosté.

Derby opět mělo velmi dobrou atmosféru, v útrobách hornobenešovského stadionu se sešly více než tři stovky diváků. Řadu z nich tvořili krnovští fanoušci, kteří do Horního Benešova dorazili ve slušném počtu. Poprvé je v průběhu desáté minuty rozradostnil Roman Ševčík, jenž dalším přesným zásahem ve druhé třetině zvýšil na 2:0. Své vedení navýšili Krnovští v přesilovce, když se z mezikruží trefil Josef Tichý. Teprve potom se zásluhou Radka Hejhala trefili ve dvojnásobné přesilovce i domácí.

Roman je pro nás velmi důležitým hráčem. Jedná se o univerzála, kterého můžeme využít i v obraně. Jsem rád, že mu to proti Hornímu Benešovu gólově tak vyšlo,“ komentoval krnovský kouč Pavel Hulva.

Trenéra Horního Benešova Martina Mičolu dvojice inkasovaných branek ze Ševčíkovy dílny mrzela. „Před zápasem jsme se důkladně připravovali na první dvě lajny soupeře, dobře jsme si je hlídali, ale góly pak přišly ze třetí formace,“ vysvětloval.

Kormidelníkovi krnovské družiny se moc nepozdával výkon rozhodčích. „Když jsme vedli 3:0, nechali nás pak hrát dlouho ve třech. Připadalo mi, jako kdyby sudí čekali na naše chyby a trestali nás. Podle mého to bylo zbytečné,“ posuzoval Pavel Hulva.

Vítězství jeho týmu v třetí části pečetil při přečíslení domácí obrany Tomáš Polok po přihrávce Jana Weisse. „Šlo o zaslouženou výhru. Dvě třetiny jsme měli plně pod kontrolou. Správně nás to povzbudilo před příštím zápasem. Doma totiž budeme hostit Studénku a půjde o souboj o první místo v tabulce. Dík patří i našim skvělým fanouškům, kteří nás přijeli podpořit,“ připojil několik postřehů.

Byť se pro Horní Benešov jednalo o další prohru v soutěži, nešlo o tak skličující porážku jako třeba v minulém kole. „Bylo to nadstandardní utkání. Větší kvalita ovšem byla na straně Krnova. Těší mě však, že po několika vysokých prohrách jsme i přes další porážku uhráli celkem přivětivý výsledek,“ uvedl Martin Mičola a ještě dodal: „Zápas poznamenalo to, že hra byla velmi rozkouskovaná. Často se vylučovalo a časomíra se stále musela zastavovat. Derby bylo vyhecované, ale slušné.“

Fotky z utkání a sestřih najdete v odkazech.

TJ HORNÍ BENEŠOV – HK KRNOV 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Hejhal (Suchý) – 10. Ševčík (Hon, Kysela), 23. Ševčík (Tošenovjan), 29. Tichý (Tošenovjan), 55. Polok (Weiss)

sestava H.Benešov: Lamla (Drnda) – Suchý, Harabiš, Bendík, Čermák, J. Pělucha, Podzimný – Zigmund, Fraš, Vaněk – Nardelli, Hlísta, Hartmann – Pražák, Hejhal, Krupa – Adamec, Rýpar trenér: Martin Mičola.

sestava Krnov: Mužík (Kober) – Mosler, Tichý, Kysela, Dohnal, Vysloužil, Bednárek – Svoboda, Polok, Weiss – Kosina, Michálek, Kostovský – Hon, Tošenovjan, Ševčík  trenér: Pavel Hulva

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.