Krnov směřuje k vítězství v základní části

David GalvasŠlágr posledního kola Krajské hokejové ligy mezi Krnovem a Studénkou je minulostí. Lépe ho zvládli domácí hokejisté, kteří v Krystal aréně zvítězili 3:1 a upevnili si tak vedoucí postavení v tabulce.

Jediný gól první třetiny vsítili hosté, když nastřelený puk dorážel do Mužíkovy branky Martin Štěpják. Krnovští se v tomto hracím období herně trochu hledali. „Nebylo to ono, naše hra působila kostrbatým dojmem. V kabině jsme si řekli, že na tom musíme zapracovat,“ komentoval hrající asistent trenéra Krnova David Galvas.

Domácí si ve zbývajících dvou třetinách opravdu vzali pokyny k srdci a přebrali iniciativu. Brankový obrat dokonali obránci. Nejprve vyrovnal střelou od modré Jiří Dohnal a následně další dvě branky připojil již zmíněný David Galvas. „Ve finále je jedno, kdo branky dá, ale myslím si, že to vyplynulo ze samotného průběhu. Studénka hrála velmi dobře v předbrankovém prostoru a na obráncích bylo, aby více stříleli od modré čáry,“ uvedl asistent Krnova a blíže popsal své dva gólové momenty: „Při první trefě jsem střílel a puk se o nohu protihráče odrazil do brány. U druhé trefy se kotouč po střele odrazil proti mně a následně se mi podařilo překonat brankáře Studénky.“

Ve třetí třetině byli rozhodčí poměrně hodně zaměstnaní a rozdávali tresty. Vylučovalo se především na hostující straně. „Nebylo to nějak přehnaně vyhecované. V jednom momentu se tam hráči Studénky rozčilovali za jedno vyloučení. Podle mého to ale bylo naprosto zbytečné, protože faul byl evidentní. Zaslouženě jsme vyhráli. Po nepříliš povedené první třetině jsme se v utkání s velmi kvalitním celkem zvedli a vyhráli. Proti Studénce se nám v této sezoně daří. Porazili jsme ji už potřetí,“ doplnil David Galvas. Krnov tak tři kola před koncem základní části vede soutěž před druhým Českým Těšínem o pět a třetí Studénkou o osm bodů, při čemž má s oběma soupeři lepší poměr vzájemných utkání, která při rovnosti bodů rozhodují o konečném umístění v soutěži.

Fotky a sestřih v odkazeh zde.

HK KRNOV – HC STUDÉNKA 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

branky Krnov: 35. Dohnal (Ševčík, Tošenovjan), 48. Galvas (Vlašánek, Kostovský), 55. Galvas (Tošenovjan)

sestava Krnov: Mužík (Kolber) – Mosler, Tichý, Galvas, Hon, Vysloužil, Dohnal – Svoboda, Polok, Weiss – Vlašánek, Michálek, Kostovský – Havlíček, Tošenovjan, Ševčík - Kubík trenér: David Galvas

vyloučení 5:10, Novák (STU) 10 min. nesportovní chování, střely na branku 34:28

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.