Krnov si na úvod play off poradil s Rožnovem

Přesvědčivým vítězstvím vstoupili Krnovští hokejisté do čtvrtfinále play off Krajské hokejové ligy. V prvním utkání zdolali nepříjemného soupeře z Rožnova pod Radhoštěm v poměru 6:2.

Čtvrtfinálový zápas si v hledišti Krystal arény nenechaly ujít více než čtyři stovky diváků. Kromě dominance svého týmu sledovali také vypjaté momenty na ledové ploše. Došlo i na pěstní výměnu názorů.

„Bylo to opravdu těžké utkání. Rožnov za stavu 4:1 začal hrát skutečně moc tvrdě, řekl bych až brutálně. Na brankovišti došlo k zákrokům hostů, které byly za hranou. Jednalo se o kroščeky na naše hokejisty. Pepa Tichý se rozhodl zasáhnout. Bránil své spoluhráče. Když Rožnov prohrává, praktikuje takovou hru. Podle mého tam byla snaha nás zastrašit před druhým utkáním série, které je na programu ve středu. To se ale soupeři vůbec nepodařilo,“ mínil krnovský kouč Pavel Hulva.

Domácí soupeře přehrávali a v jednotlivých třetinách postupně navyšovali náskok. „Kvalita byla na straně našeho celku. Rožnov bojoval, ale my se prosazovali kombinační hrou. Po utkání jsem chválil všechny, protože opět podali kolektivní výkon. Věřím, že uspějeme i ve druhém utkání a sérii ukončíme v co nejkratším čase,“ pokračoval trenér Krnova.

Jeho svěřenci šestkrát rozvlnili síť rožnovské svatyně a v některých případech byly k vidění hezké góly. „Každá branka je pěkná. Jestli bych měl ale jednu vyzdvihnout, byla by to ta Weissova. Krásně tečoval střelu od modré čáry. Takhle to chceme hrát,“ uzavřel Pavel Hulva.

Fotogalerii a videosestřih naleznete v odkazech.

HK KRNOV – HC ROŽNOV POD RADHOŠTĚM   6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

branky Krnova: 3. Svoboda (Mosler), 8. Polok (Svoboda, Tichý), 26. Kostovský (Galvas, Vlašánek), 28. Weiss (Svoboda, Tichý), 45. Kosina (Dohnal), 57. Kysela (Vlašánek)

sestava Krnova: Kober (Mužík) – Mosler, Tichý, Galvas, Kysela, Bednárek, Dohnal, Vysloužil – Svoboda, Polok, Weiss, Vlašánek, Michálek, Kostovský, Havlíček, Tošenovjan, Kubík, Ševčík, Kosina, Hon  trenér: Pavel Hulva.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.