Tomáš Polok: Věřím, že máme na finále

Tomáš PolokDlouhé roky patřil k tahounům opavské ofenzivy a nyní válí v útoku hokejového Krnova. Zkušený centr Tomáš Polok si angažmá v dresu Strojosvitu užívá a třemi brankami ve dvou zápasech

se výraznou měrou podílel na postupu žlutomodrých přes Rožnov pod Radhoštěm. „S hokejem to ale příliš společného nemělo,“ hlásí v rozhovoru.

Tomáši, jaká byla série s Rožnovem?

Víc než o hokej šlo o souboje, z jejich strany většinou na hraně faulu. Bylo štěstí, že zápasy pískali dva rozhodčí, jinak si myslím, že by to nedopadlo dobře. Kvalita ale byla na naší straně, takže po hokejové stránce to bylo celkem klidné vítězství.

Čím jste soupeře převyšovali?

Herně, fyzicky, takticky… myslím si, že úplně ve všem.

První utkání bylo podle trenéra Hulvy dosti vyostřené…

Jsou to takoví tvrdí Valaši, kteří drží pospolu. Když bylo jasné, že prohrají, začali nás různě osekávat a pak už to s hokejem příliš společného nemělo.

Druhý zápas byl už v tomto směru klidnější?

Dokud byl stav ještě vyrovnaný, tak se snažili hrát, ale za stavu 6:1 pro nás už se to začínalo podobat zápasu v Krnově. Budu se opakovat, ale zase to moc hokejové nebylo…

V semifinále vás čeká Karviná, co od ní očekáváte?

Myslím si, že Karviná s námi bude chtít hrát hokej, takže si to rozdáme na férovku. Mají celkem dobrý mančaft, na všech postech mají vyrovnaný kádr. Bude to vyrovnaná série, určitě to bude lepší hokej než s Rožnovem.

Budete se na soupeře nějak speciálně připravovat?

Bude to jen o nás. Když se zodpovědně připravíme a dáme tomu všechno, tak podle mě máme velkou šanci jít do finále.

Určitě se budete moct spolehnout na podporu fanoušků…

Jsme rádi, že diváci chodí, protože když přijde třeba 500 lidí, tak to jde poznat. Lidi s námi žijí, v Rožnově nás bylo podpořit asi 30 fanoušků, což je na středu hezké číslo.

Jak si angažmá v Krnově užíváte? Naplňuje vás hrát krajskou ligu?

Já jsem hlavně rád, že mám svůj klid a mám kolem sebe lidi, kteří jsou do hokeje zapálení a féroví, což mě při mém konci v Opavě nepotkalo. V kabině je navíc dobrá parta, takže jsem tady spokojen.

Druhá liga už vás neláká? Je vám stále pouze 31 let…

V Krnově se cítím dobře, navíc si myslím, že se na mé jméno v Opavě tak trochu zapomnělo, nikdo se mi neozval, takže to není na pořadu dne.

V čem se liší krajská liga od druhé?

Druhá liga je samozřejmě úplně někde jinde, je rychlejší. Kraj šel ale v poslední době hodně nahoru, pamatuju si, že kdysi to takovou kvalitu nemělo. Ale rozdíl tam je stále markantní. Přece jenom ve druhé lize je to o větší kvalitě.

Sledujete, jak se daří Slezanu?

Byl jsem letos na zhruba deseti zápasech a sleduju jejich výsledky. Sice se letos do play-off nepostoupilo, ale věřím, že klub čekají lepší zítřky. Opava letos podruhé v řadě neproklouzla do vyřazovacích bojů a kádr je oproti minulosti výrazně mladší. Myslíte, že je to ta správná cesta? Nevím, jestli je to dobrá, nebo špatná cesta. Zajímalo by mě spíše, kolik hráčů je opavských, jestli to má nějaký smysl, aby se po sezoně všichni nerozutekli a nezačínalo se znovu od nuly. Nejlepší by asi bylo, kdyby měl kádr nějakou kostru, která by se doplnila mladými. Kluků ze současného mužstva už moc neznám, těžko se mi to hodnotí.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.