• 04-12-2021 17:00
  HC STUDÉNKA
  MSK ORLOVÁ
 • 04-12-2021 17:00
  HC FALCONS KARVINÁ
  HC WOLVES Č. TĚŠÍN
 • 04-12-2021 17:00
  HC ROŽNOV
  HC BOHUMÍN
 • 04-12-2021 17:00
  HK KRNOV
  ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN
 • 04-12-2021 17:00
  HC ORLOVÁ
  TJ HORNÍ BENEŠOV
 • 07-12-2021 18:30
  HC FRÝDEK MÍSTEK
  HK KRNOV
 • 08-12-2021 18:00
  HC STUDÉNKA
  ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN
 • 11-12-2021 17:00
  TJ HORNÍ BENEŠOV
  HC UNIČOV
 • 11-12-2021 17:00
  ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN
  HC ROŽNOV
 • 11-12-2021 17:00
  HC BOHUMÍN
  HC FALCONS KARVINÁ

Tomáš Polok: Věřím, že máme na finále

Tomáš PolokDlouhé roky patřil k tahounům opavské ofenzivy a nyní válí v útoku hokejového Krnova. Zkušený centr Tomáš Polok si angažmá v dresu Strojosvitu užívá a třemi brankami ve dvou zápasech

se výraznou měrou podílel na postupu žlutomodrých přes Rožnov pod Radhoštěm. „S hokejem to ale příliš společného nemělo,“ hlásí v rozhovoru.

Tomáši, jaká byla série s Rožnovem?

Víc než o hokej šlo o souboje, z jejich strany většinou na hraně faulu. Bylo štěstí, že zápasy pískali dva rozhodčí, jinak si myslím, že by to nedopadlo dobře. Kvalita ale byla na naší straně, takže po hokejové stránce to bylo celkem klidné vítězství.

Čím jste soupeře převyšovali?

Herně, fyzicky, takticky… myslím si, že úplně ve všem.

První utkání bylo podle trenéra Hulvy dosti vyostřené…

Jsou to takoví tvrdí Valaši, kteří drží pospolu. Když bylo jasné, že prohrají, začali nás různě osekávat a pak už to s hokejem příliš společného nemělo.

Druhý zápas byl už v tomto směru klidnější?

Dokud byl stav ještě vyrovnaný, tak se snažili hrát, ale za stavu 6:1 pro nás už se to začínalo podobat zápasu v Krnově. Budu se opakovat, ale zase to moc hokejové nebylo…

V semifinále vás čeká Karviná, co od ní očekáváte?

Myslím si, že Karviná s námi bude chtít hrát hokej, takže si to rozdáme na férovku. Mají celkem dobrý mančaft, na všech postech mají vyrovnaný kádr. Bude to vyrovnaná série, určitě to bude lepší hokej než s Rožnovem.

Budete se na soupeře nějak speciálně připravovat?

Bude to jen o nás. Když se zodpovědně připravíme a dáme tomu všechno, tak podle mě máme velkou šanci jít do finále.

Určitě se budete moct spolehnout na podporu fanoušků…

Jsme rádi, že diváci chodí, protože když přijde třeba 500 lidí, tak to jde poznat. Lidi s námi žijí, v Rožnově nás bylo podpořit asi 30 fanoušků, což je na středu hezké číslo.

Jak si angažmá v Krnově užíváte? Naplňuje vás hrát krajskou ligu?

Já jsem hlavně rád, že mám svůj klid a mám kolem sebe lidi, kteří jsou do hokeje zapálení a féroví, což mě při mém konci v Opavě nepotkalo. V kabině je navíc dobrá parta, takže jsem tady spokojen.

Druhá liga už vás neláká? Je vám stále pouze 31 let…

V Krnově se cítím dobře, navíc si myslím, že se na mé jméno v Opavě tak trochu zapomnělo, nikdo se mi neozval, takže to není na pořadu dne.

V čem se liší krajská liga od druhé?

Druhá liga je samozřejmě úplně někde jinde, je rychlejší. Kraj šel ale v poslední době hodně nahoru, pamatuju si, že kdysi to takovou kvalitu nemělo. Ale rozdíl tam je stále markantní. Přece jenom ve druhé lize je to o větší kvalitě.

Sledujete, jak se daří Slezanu?

Byl jsem letos na zhruba deseti zápasech a sleduju jejich výsledky. Sice se letos do play-off nepostoupilo, ale věřím, že klub čekají lepší zítřky. Opava letos podruhé v řadě neproklouzla do vyřazovacích bojů a kádr je oproti minulosti výrazně mladší. Myslíte, že je to ta správná cesta? Nevím, jestli je to dobrá, nebo špatná cesta. Zajímalo by mě spíše, kolik hráčů je opavských, jestli to má nějaký smysl, aby se po sezoně všichni nerozutekli a nezačínalo se znovu od nuly. Nejlepší by asi bylo, kdyby měl kádr nějakou kostru, která by se doplnila mladými. Kluků ze současného mužstva už moc neznám, těžko se mi to hodnotí.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 HC FRÝDEK MÍSTEK 28
2 HC BOHUMÍN 24
3 ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 24
4 HC STUDÉNKA 23
5 HC ORLOVÁ 21
6 HC UNIČOV 20
7 TJ HORNÍ BENEŠOV 20
8 HK KRNOV 12
9 HC ROŽNOV 10
10 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 9
11 HC FALCONS KARVINÁ 4
12 MSK ORLOVÁ 3
 • 05-06-21
  Vlasťa Bůžek oslavil kulatiny
  Vedoucí našeho A - týmu, Vlastimil Bůžek oslavil v tomto týdnu kulaté, padesáté narozeniny. Vlasťovi tímto přejeme vše jen to nejlepší, hodně zdraví, štěstí, elánu a to jak v soukromém, tak pracovním životě a k tomu dalších minimálně dalších...
 • 21-03-21
  Hokejový klub obdržel dotaci od města
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova v rámci nově vzniklého, dotačního programu určeného pro senirský sport v Krnově.
 • 06-02-21
  Neprofesionální hokejové soutěže se v této sezoně už hrát nebudou
  Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král v pondělí formálně ukončil všechny domácí neprofesionální soutěže vyjma extraligy akademií. Důvodem je stále trvající nouzový stav a související vládní opatření včetně zákazu amatérských...
 • 09-10-20
  Omezení činnosti klubu
  Na základě vládního usnesení ze dne 8.10.2020 č. 996 zakazujícího hromadné akce konané v počtu vyšším než 10 osob ve vnitřních prostorech staveb jsme nuceni přerušit veškeré aktivity spojené s přípravou na utkání a odehráním plánovaných, soutěžních...