Tomáš Polok: Hattrick jsem dal naposledy Žďáru

Opora krnovských řad o víkendu opět řádila. Kanonýr Tomáš Polok čistým hattrickem sestřelil v okresním derby Horní Benešov a celkově čtyřmi body se podílel na vítězství krnovských barev. 

Své galapředstavení odstartoval Tomáš Polok v 38. minutě, ve které překonal Drndu poprvé. Další dva zářezy přidal v poslední dvacetiminutovce.

Tomáši, výhra 5:0, na první pohled se jedná o jednoznačnou záležitost…

Tak jednoduché to ale určitě nebylo. Musím pochválit Benešov, hráli až do konce a byli nepříjemní. Hokejová kvalita ale podle mě byla na naší straně. Nechci říkat, že jsme se o výsledek báli, ale Benešov opravdu nehrál špatně.

Byly podle vás první dvě branky na okrajích třetin zlomové?

Určitě. Myslím si, že druhá branka byla v utkání klíčová. Hodně nás ta branka uklidnila, na druhou stranu ale pak Benešov měl několik šancí, které naštěstí neproměnil. Druhá třetina z naší strany dobrá nebyla, první a třetí byly mnohem lepší. Nebyl to moc hezký hokej.

Oba trenéři mluvili o tom, že led nebyl příliš kvalitní. Jaký na to máte názor?

Je to sice takové klišé, ale podmínky jsou pro oba týmy stejné. Bohužel je venku teplo, do skel peče slunce a těžko se s tím něco dá dělat.

V utkání jste se blýskl hattrickem, vzpomenete si, kdy se vám to naposled povedlo?

(pousměje se) Pokud se nepletu, tak to bylo ještě v Opavě proti Žďáru nad Sázavou. A to už je hodně dlouho. Dva góly dávám celkem často, na tři se nikdy nezmůžu. Čistý hattrick jsem možná dal někdy dávno, to bych hodně musel zavzpomínat (smích). Mezi muži jsem dal čistý hattrick úplně poprvé.

Derby bylo vyprodáno, jak vy na ledě podporu fanoušků vnímáte?

Nic jiného jsem ani nečekal. Lidi v Krnově na hokej chodí. Když hrajeme slušný hokej, tak si fanoušci cestu najdou, zvlášť když je derby. Po zápase si s nimi popovídáme, je to celé takové domácké a příjemné.

Poslední zápasy jste odehráli v poněkud okleštěné sestavě, jak moc je to pro vás fyzicky náročné?

Není to jednoduché, člověk na ledě nesmí nic vypustit. Náročné je to hlavně pro beky, ve Studénce byli jenom čtyři. Pomůže nám Danek Slavík, takže to nějak polepíme. Tak to holt v kraji chodí, někdy je nás prostě málo.

Úvod sezony jste měli trošku rozpačitý, v posledních dnech a týdnech ale jdete nahoru…

Už ve Studénce jsme byli celkem organizovaní a dalo se na to dívat. Je rozdíl, když má člověk o trénink týdně víc. To nejde ošidit. Cítím, že se naše hra zlepšuje, a věřím, že to bude ještě lepší.

V týdnu vás ze Slezanu posílil Daniel Slavík, opavská kolonie se v Krnově rozrůstá…

Ano, to je pravda, posílili jsme o beka, který je ošlehaný druhou ligou (smích). Sláva je super kluk, mám ho rád jako kamaráda. Bude pro nás posilou, hokej ho když tak hrát naučíme (smích).

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.