Krnovští hokejisté doma podlehli Orlové

Hokejisté krnovského Strojosvitu nedokázali v sobotu navázat na poslední, domácí výhru s Rožnovem. Doma Strojosvit nestačil na Orlovou, se kterou prohrál 2:5.

Na první branku museli diváci v Krystal aréně čekat až do 17. minuty a k jejich smutku padla do krnovské sítě, skóre otevřel Grepl. Vyrovnání se domácí dočkali v prostřední části hry, přesilovou hru zužitkoval veterán Jaromír Bednárek. Početní výhodu ale úspěšně sehráli i Orli, díky které si ve 37. minutě vzali po trefě Klímy vedení zpět.

Poslední dvacetiminutovka byla na góly nejbohatší. Na Korcův gól ještě osm minut před koncem reagoval po kombinaci s Romanem Ševčíkem Ondřej Havlíček a zdálo se, že se Strojosvit požene přinejmenším za vyrovnáním. To ale nepřišlo. Deset minut před koncem řádné hrací doby byl v brejku faulován Jan Kostovský a sudí Trombík nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil Tomáš Polok. Domácí snajpr však nájezd na velmi dobře chytajícího Svobodu neproměnil. Místo toho v závěru rozhodli hostující Macurák a Grepl. Pátá Orlová tak v průběžné tabulce ztrácí na čtvrtý Krnov už jen bod a má utkání k dobru.

Myslel jsem si, že Orlové vrátíme porážku z úvodu sezóny, ale bohužel jsme neproměňovali tutové šance, kterých jsme měli mraky. Naopak jsme sami inkasovali laciné branky, utkání asi rozhodly rozdílné výkony brankářů,“ prohlásil kouč HK Krnov Pavel Hulva.

V týdnu si vyslechl trest za svůj prohřešek v utkání s Frýdkem – Místkem obránce Josef Tichý, který si nezahraje do konce ledna. „Bohužel u tohoto typu trestu ani nemůžeme po polovině požádat o prominutí zbytku,“ komentuje Hulva Tichého stopku.

Fotky z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

HK KRNOV - HC ORLOVÁ 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 27. Bednárek (Mužík), 52. Havlíček (Ševčík) – 17. Grepl, 37. Klíma (Stružík), 50. Korec (Zakuťanský), 57. Macurák, 58. Grepl (Klíma). Rozhodčí: Trombík – Krakovčík, Zahel. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

Krnov: Mužík – Dohnal, Bednárek, Galvas, Snigirevs, Slavík, Kysela, Hon – Závodník, Beneš, Kostovský, Polok, Kubík, Hudečka, Ševčík, Michálek, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 HC FRÝDEK MÍSTEK 48
2 HC ORLOVÁ 48
3 ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 48
4 HC BOHUMÍN 48
5 HC UNIČOV 39
6 HC STUDÉNKA 39
7 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
8 HK KRNOV 26
9 HC ROŽNOV 20
10 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 18
11 HC FALCONS KARVINÁ 15
12 MSK ORLOVÁ 7
 • 05-06-21
  Vlasťa Bůžek oslavil kulatiny
  Vedoucí našeho A - týmu, Vlastimil Bůžek oslavil v tomto týdnu kulaté, padesáté narozeniny. Vlasťovi tímto přejeme vše jen to nejlepší, hodně zdraví, štěstí, elánu a to jak v soukromém, tak pracovním životě a k tomu dalších minimálně dalších...
 • 21-03-21
  Hokejový klub obdržel dotaci od města
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova v rámci nově vzniklého, dotačního programu určeného pro senirský sport v Krnově.
 • 06-02-21
  Neprofesionální hokejové soutěže se v této sezoně už hrát nebudou
  Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král v pondělí formálně ukončil všechny domácí neprofesionální soutěže vyjma extraligy akademií. Důvodem je stále trvající nouzový stav a související vládní opatření včetně zákazu amatérských...
 • 09-10-20
  Omezení činnosti klubu
  Na základě vládního usnesení ze dne 8.10.2020 č. 996 zakazujícího hromadné akce konané v počtu vyšším než 10 osob ve vnitřních prostorech staveb jsme nuceni přerušit veškeré aktivity spojené s přípravou na utkání a odehráním plánovaných, soutěžních...