Více než šest stovek diváků vidělo výhru Krnova

V jednostrannou záležitost se změnilo poslední sezónní derby mezi Krnovem a Horním Benešovem. Domácí Strojosvit, který kupředu hnalo více než šest stovek fanoušků, přehrál svého soupeře jednoznačně 5:0.

Domácí lodivod Pavel Hulva nemohl počítat v utkání s Michalem Tošenovjanem ani Patrikem Moslerem pro zranění v horní části těla, Krnovským to však vůbec nevadilo.

Od začátku to totiž byli právě oni, kdo diktoval tempo hry. Odměněni za svou aktivitu byli v desáté minutě, ve které využil početní výhodu od modré Josef Tichý. V první třetině se ještě stihl trefit i Lukáš Svoboda po milimetrové přihrávce Daniela Kysely a domácí hráli v naprosté pohodě.

Stejný obraz hry nabídla i prostřední třetina. Nebyly odehrány ani dvě minuty a Tomáš Kubík zvyšoval už na 3:0. Poté si dali krnovští střelci na chvíli oraz, ale tři minuty před koncem se znovu radovali. Během pouhých šestnácti sekund dali další branky Jan Weiss a kapitán Pavel Michálek a bylo víceméně hotovo. V poslední dvacetiminutovce už se Krnov nikam nehnal a v pohodě si dokráčel pro výhru v prestižním duelu.

Trenér domácích Pavel Hulva tak po utkání pochopitelně oplýval spokojeností. „Přišlo hodně lidí, což je super. Dvě třetiny jsme hráli úplně v pohodě a výsledek 5:0 hovoří za všechno,“ radoval se Hulva. „Prakticky do ničeho jsme je nepustili a ve třetí třetině jsme trochu nechali vyniknout i Filipa Kolberta. Navíc jsme mohli nechat odpočinout Pavla Michálka nebo Davida Galvase,“ těší zkušeného stratéga.

To jeho protějšek Martin Mičola pochopitelně tak spokojený být nemohl. „Kvalita je na straně Krnova. My jsme bohužel nic nepředvedli, nevyrovnali jsme se jim ani bojovností. Výkon z naší strany nebyl dobrý, domácí jednoznačně zaslouženě vyhráli. Musím říct, že toho ještě naštěstí hodně pochytal Drnda,“ řekl Mičola.

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE, sestřih branek následně ZDE

HK KRNOV – TJ HORNÍ BENEŠOV 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Tichý (Polok, Weiss), 18. Svoboda (Kysela, Michálek), 22. Kubík (Galvas, Kysela), 37. Weiss (Polok, Kostovský), 38. Michálek (Kysela). Rozhodčí: Krenželok – Majetný, Opravil. Vyloučení: 3:4, využití 1:0.

sestava Krnov: Kolbert (Wittek) – Dohnal, Bednárek, Galvas, Snigirevs, Slavík, Kysela, Tichý – Kubík, Kostovský, Závodník, Polok, Weiss, Svoboda, Hon, Ševčík, Michálek, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva.

sestava Horní Benešov: Drnda – P. Adamczyk, Pělucha, Čermák, Podzimný, Cygal, Harabiš, Pavelek – Vaněk, Fraš, Kret, Krupa, Adamec, Berka, Hejhal, E. Adamczyk, Trávníček, Hlista. Trenér: Martin Mičola.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.