Pavel Michálek: Doufám, že to ve středu ukončíme

Krnovští hokejisté zvládli úvodní čtvrtfinálový duel na ledě Frýdku-Místku 3:1 a v sérii hrané na dva vítězné zápasy vedou 1:0. Lví podíl na prvním bodu má zkušený útočník Pavel Michálek.

Krnovští v utkání až do 47. minuty prohrávali 1:0. Pak to ale přišlo. Nejprve vyrovnal na 1:1 Kostovský a jen o 29 sekund později poslal Strojosvit do vedení Pavel Michálek. „Od vyrovnání jsem věřil, že vyhrajeme,“ usmívá se ostřílený borec.

První zápas, první bod, asi musíte být spokojení…
S výsledkem jsme samozřejmě maximálně spokojení. Začátek pro nás ale nebyl ideální, domácí na nás byli velmi dobře nachystaní. Postupně jsme se pak naštěstí dostali do zápasu a ve třetí třetině se nám to podařilo otočit.

Překvapil vás Frýdek-Místek něčím?
To asi úplně ne. Oproti základní části přidali trochu důrazu a byli poněkud agresivnější. Trochu nás to zaskočilo, ale od druhé třetiny už jsme z mého pohledu byli lepším celkem.

Hned v prvním střídání jste přišli o Slavíka, poznamenalo to nějak zbytek zápasu?
To bych asi ani neřekl. Sláva je pro nás samozřejmě důležitý, hlavně v oslabení, nicméně možná jsme se díky tomu ještě více semkli a dotáhli to do vítězného konce.

V první třetině jste inkasovali jako první a dlouho trvalo, než jste vyrovnali. Proč to nešlo?
Myslím si, že v zápase nebylo moc šancí, bylo to spíš takové z obrany, vypracované. Vyložených příležitostí moc nebylo. Pak nám tam ale naštěstí vyšel nějaký signál, nebo přesilovka na 1:1, vzápětí hned na 2:1 a to ten zápas asi zlomilo.

Trenér Pavel Hulva říkal, že šel po první třetině váš výkon nahoru. Co jste si v kabině řekli?
Padlo tam pár důraznějších slov. Těžko říct, proč to nešlo, asi jsme spali nebo čekali, že to půjde samo. Věděli jsme, že je utkání strašně důležité.

Zápas ovlivnila velká spousta vyloučení…
Samozřejmě, je to play-off, navíc kluci z Frýdku jsou známí svou agresivní hrou. Chodili do nás, někteří z nás to možná neustáli a bylo tam nějaké oplácení. Většina trestů byla z tohohle, pak tam byly i nějaké další fauly.

Na otočení vám ale stačilo půl minuty…
Tak to v hokeji někdy bývá. Celou dobu jsme věřili, že nám to tam padne. Už ta vyrovnávací byla hodně důležitá, pak bylo super, že jsme dali i tu slepenou na 2:1. Od vyrovnání jsem věřil, že vyhrajeme.

Myslíte, že po těch slepených brankách už Frýdek neměl psychické síly?
Je možné, že už si za stavu 1:0 mysleli, že to uhrají.

Člověku se pak asi hraje trošku jinak, že?
Pro nás je strašně důležité, když v utkání vedeme. Hraje se nám lépe, dodržujeme svůj systém. Když dotahujete, tak člověk neřeší situace dobře a je tam nějaká nervozita. Vždycky se samozřejmě hraje člověku lépe, když vede.

Ve středu už se můžete radovat z postupu…
Doufám, že to zvládneme. Určitě už bychom nechtěli jet zpátky do Frýdku, takže uděláme maximum pro to, abychom to před vlastními fanoušky ukončili.

Právě fanoušci jsou asi také jedním z klíčových faktorů celé série, Frýdečtí těm Krnovským mohou jen těžko konkurovat…
Jednoznačně. Myslím si, že máme nejlepší fanoušky v celé soutěži. Jsou pro nás velkou oporou a jejich podpory si vážíme.

A co vy osobně, jak se cítíte?
Někdy je to náročné, ale hokej mě samozřejmě baví, takže se to dá zvládnout (pousměje se).

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 HC FRÝDEK MÍSTEK 48
2 HC ORLOVÁ 48
3 ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 48
4 HC BOHUMÍN 48
5 HC UNIČOV 39
6 HC STUDÉNKA 39
7 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
8 HK KRNOV 26
9 HC ROŽNOV 20
10 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 18
11 HC FALCONS KARVINÁ 15
12 MSK ORLOVÁ 7
 • 05-06-21
  Vlasťa Bůžek oslavil kulatiny
  Vedoucí našeho A - týmu, Vlastimil Bůžek oslavil v tomto týdnu kulaté, padesáté narozeniny. Vlasťovi tímto přejeme vše jen to nejlepší, hodně zdraví, štěstí, elánu a to jak v soukromém, tak pracovním životě a k tomu dalších minimálně dalších...
 • 21-03-21
  Hokejový klub obdržel dotaci od města
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova v rámci nově vzniklého, dotačního programu určeného pro senirský sport v Krnově.
 • 06-02-21
  Neprofesionální hokejové soutěže se v této sezoně už hrát nebudou
  Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král v pondělí formálně ukončil všechny domácí neprofesionální soutěže vyjma extraligy akademií. Důvodem je stále trvající nouzový stav a související vládní opatření včetně zákazu amatérských...
 • 09-10-20
  Omezení činnosti klubu
  Na základě vládního usnesení ze dne 8.10.2020 č. 996 zakazujícího hromadné akce konané v počtu vyšším než 10 osob ve vnitřních prostorech staveb jsme nuceni přerušit veškeré aktivity spojené s přípravou na utkání a odehráním plánovaných, soutěžních...