Krnov začal přípravu, Hulva s Galvasem zůstávají

Příprava na sezonu hokejistům začala. Před startem se hovořilo o odchodu trenéra Pavla Hulvy a hrajícího asistenta Davida Galvase do druholigové Opavy. To se nakonec nestalo. Oba budou v organizaci krnovského hokeje pokračovat.

S Pavlem Hulvou jsme domluveni pro spolupráci na příští sezonu. Pokračovat by měl i David Galvas, který měl nabídku z Opavy odmítnout,“ prozradil manažer HK Krnov Michal Pokorný. Jeho tým začal v pondělí se suchou přípravou. „Ta bude probíhat tradičně na místním atletickém areálu, tělocvičně a beachvolleybalových kurtech v Opavě. Hráči budou dva měsíce připravovat na suchu a poté dostanou na měsíc volno,“ nastínil manažer Strojosvitu nejbližší program. Na led by pak měl tým poprvé vyjet v srpnu, a to v kravařské Buly Aréně. Co se týká hráčských změn, tak o nich Michal Pokorný jasno nemá. „Víceméně nemám žádné informace, že by měl někdo z kluků skončit. Každopádně uvidíme, jak se bude vyvíjet situace například v Opavě, s kterou chceme nadále spolupracovat. Určitě budeme chtít naši soupisku rozšířit, tak aby se zvedla konkurence v týmu,“ poznamenal manažer krnovských hokejistů.

Otázkou je, jak se projeví do života v krnovském hokeji současná koronavirová pandemie. „Na tuhle otázku nedokáži momentálně odpovědět. Uvidíme, co přinesou nejbližší dny. Průběžně probíhají jednání s našimi partnery, kteří nás finančně podporovali a věřím, že i dále podporovat budou. Bez nich bychom  vůbec fungovat nemohli. Pevně věřím, že pandemie nebude mít pro náš klub fatální dopady,“ říká Michal Pokorný. „Jsem i zvědavý, jak to bude s diváky, zda se bude hrát s nimi, nebo bez nich,“ dodává přední muž krnovského hokeje.

Horkou novinku pak čeká Krystal aréna, která je domovským stánkem Strojosvitu. „Do nové sezony bychom měl jít už s novou tribunou, jenž by měla být o prázdninách hotová. Budeme mít opravdu krásný stánek,“ zvedá pyšně prst Michal Pokorný.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.