Chuť do hokeje pořád mám, hlásí Polok

Letní příprava? Pro většinu hokejistů nepěkná řehole. Své o tom ví dvaatřicetiletý forvard krnovského Strojosvitu Tomáš Polok, kterého čeká ve žluto-modrých barvách čtvrtá sezona v Krajské lize.

„Je to špatné a bude to čím dál horší,“ začíná Tomáš Polok upřímně a se smíchem hovořit o svých přípravách na nadcházející ročník hokejového krajské ligy. „Uvidíme, jak bude vůle nastavená na srpen. Trénujeme už asi dva měsíce, dvakrát týdně jezdím do Krnova. Mimo to se navíc snažím jezdit na kole a podobně, takže snad se udržuji dostatečně. Abych byl pro mužstvo přínosem,“ pokračuje Polok.

Krnovští hokejisté poněkud netradičně trénují také na písku. Každé úterý se schází na beach volejbalových hřištích v Opavě, na Kolofíkově nábřeží. „Už tam jsme snad třetí rok. Slušně se znám s majitelem, takže mu vždycky naši účast jenom potvrdím. Je to pro nás takové zpestření. Hodně tam běháme a hrajeme volejbal,“ hlásí zkušený centr.

Žhavým tématem „okurkové“ sezony byl potenciální odchod trenéra Pavla Hulvy a jeho hrajícího asistenta Davida Galvase do druholigové Opavy. K dohodě mezi oběma stranami nakonec ovšem nedošlo a oba pokračují na krnovské střídačce. Co na to Tomáš Polok, odchovanec a dlouholetý hráč právě opavského Slezanu, říká?

„Z pozice hráče ve finále tyto věci nikdy neovlivním a trenéry si určitě vybírat nebudu. Oba dva ale znám dlouho a dobře, takže za sebe můžu říct, že to vnímám jednoznačně pozitivně. Jak říkám, kdo nás trénuje, to neřeším, ale určitě jsem rád, že zůstali.“

Před uplynulou sezonou dvojnásobný otec vážně zvažoval, že by s hokejem z časových důvodů skončil. Nakonec se ale opět stal oporou a tahounem Krnova. „Loni jsem nevěděl, jak to budu mít s časem, letos jsem na tom vůči hokeji časově ještě hůř. V podnikání se to teď nějakým způsobem rozjelo, takže řeším dotace, finančák… je to pořád něco,“ přiznává provozovatel bistra Špitálka, které je nedílnou součástí Slezské nemocnice v Opavě. „Měsíc a půl jsem totálně zasekaný, ale řekl jsem si, že do toho půjdu,“ přidává Polok.

„Manželka navíc začíná znovu hrát volejbal na stejné úrovni jako já, takže o to to bude časově náročnější. Na led určitě chci jít, ale člověk neví, co bude. Skončit se dá vždycky, ale v plánu to nemám. Chuť tam každopádně je, myslím si, že jsem i nějakým způsobem připravený,“ svěřuje se ostřílený útočník.

Krnovská Krystal aréna prošla v poslední době rekonstrukcí, výsledkem je nová tribuna za střídačkami. Fanoušci se tak mají v nové sezoně na co těšit. „Myslím si, že takový zimák snad nikde není ve druhé lize. Sice to nějaký ten pátek trvalo, ale finální podoba je opravdu nádherná. Na to, že hrajeme kraj, je to super,“ pochvaluje si Tomáš Polok, kterému momentálně přidělává vrásky na čele fotbalová Opava, která válčí v boji o záchranu v nejvyšší soutěži. „Jsem zvědav, jak to celé vzhledem ke karanténě Karviné dopadne. Pevně ale věřím, že se nakonec Opava zachrání,“ zakončil autor 109 druholigových branek.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.