Krajská hokejová liga už se nerozjede

To, o čem se hovořilo čím dál hlasitěji, se stalo realitou. Český svaz ledního hokeje k 1. únoru oficiálně ukončil neprofesionální soutěže, druhou ligu, krajské ligy a také všechny soutěže mládeže a žen. 

Krnovští a hornobenešovští hokejisté tak v sezoně 2020/21 odehráli jen několik málo utkání v září a říjnu. Na další soutěžní zápasy si budou muset počkat minimálně do září, kdy by měla odstartovat sezona následující.

„Standartně by krajská liga končila někdy na konci března, takže není úplně reálné soutěž odehrát v nějakém smysluplném formátu,“ uvedl pro Deník člen výkonného výboru HK Krnov Michal Pokorný. „Druhou věcí je stav, v jakém se momentálně nacházejí hráči. Soutěž by stejně hned nemohla začít, chtělo by to nějaký čas na přípravu, čímž by se prostor pro dohrání opět zúžil,“ pokračuje jeden z šéfů krnovského hokeje. „Nebylo tam vůbec žádné řešení, spíše mohl oficiální konec přijít ještě dříve. Kluby pořád byly v nějaké nejistotě, jestli se nakonec bude hrát, jakým způsobem případně shánět prostředky na dohrání,“ podotkl ještě Michal Pokorný.

Trenér konkurenčního Horního Benešova Martin Mičola je podobného názoru. Soutěž už podle něj šanci na dohrání neměla. „Když se soutěž nezačala hrát začátkem roku, čekal jsem, že to do tohoto bodu dospěje. Asi už nebylo reálné, aby se krajský přebor nějak dohrával,“ myslí si Mičola. „Zdravotní hledisko je momentálně takové, že by to nebylo rozumné. Navíc je jasné, že by se hrálo bez diváků, takže by tomu chyběla atraktivita. Dopady by byly také ekonomické, nevím, co by město řeklo na to, kdyby se měl znovu dělat led,“ přidává bývalý obránce, který už s nadějí vzhlíží k další sezoně. „Těžko soudit, jak se to celé bude vyvíjet dále. Každopádně je jasné, že pokud by se příští sezona začala normálně, byla by to výhra,“ uzavírá Martin Mičola.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.