Dobrý výkon slavil úspěch, Krnov bere první bod

Stejně jako Horní Benešov, tak i krnovští hokejisté vstoupili do play off na jedničku. Strojosvit s fanoušky v zádech dokázal zvládnout těžkou bitvu v Uničově. Díky brankám Ondřeje Havlíčka a Pavla Michálka zvítězil 2:1. Ve středu tak může v Krystal aréně v případě vítězství slavit postup do semifinále.

„Věděli jsme, že Uničov doma moc neprohrává. Na utkání jsme se dobře připravovali. Rozhodně jsme ale nechtěli jen bránit, to by se rovnalo sebevraždě,“ poznamenal krnovský trenér David Galvas.

Na začátku druhé třetiny poslal hosty do vedení Ondřej Havlíček„Domácí nás díky přesilovce zatlačili. Ale tlak jsme ustáli. Nakonec se nám podařilo přidat ještě druhý gól. Uničov už jen snížil,“ pokračoval šéf hostující lavičky.

Strojosvit tak má první bod v sérii hrané na dvě vítězství. „Jsme maximálně spokojeni. Skvělí byli i naši fanoušci. Kluci jejich podporu hodně vnímají. Těší mě, že jsme se jim mohli odvděčit vítězstvím,“ podotkl David Galvas.

Odveta se hraje ve středu od 18 hodin v Krnově. „Musíme se opět dobře připravit. Pevně věřím, že středeční zápas zvládneme. Moc bychom si přáli, aby přišlo, co nejvíce fanoušků,“ zakončil trenér krnovských hokejistů.

Fotky a videa z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

HC UNIČOV – HK KRNOV 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

branky a nahrávky: 57. Žajgla (Šimo, Heža) – 22. Havlíček (Ševčík, Zelenka), 46. Michálek (Beneš, Kostovský).
sestava HK Krnov: Kolbert (Vítek) – Kysela, Zouhar, Slavík, Ševčík, Hon Jiří, Kocián, Dohnal – Weiss, Kubík, Svoboda – Zelenka, Peterka, Havlíček – Kostovský, Michálek, Beneš – Hudečka, Závodník, Hon Jakub Trenér: David Galvas.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 50
2 HC STUDÉNKA 38
3 HC UNIČOV 33
4 HC FRÝDEK MÍSTEK 32
5 HC BOHUMÍN 26
6 HK KRNOV 26
7 TJ HORNÍ BENEŠOV 25
8 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 19
9 HC FALCONS KARVINÁ 12
10 HC ROŽNOV 9
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 05-06-21
  Vlasťa Bůžek oslavil kulatiny
  Vedoucí našeho A - týmu, Vlastimil Bůžek oslavil v tomto týdnu kulaté, padesáté narozeniny. Vlasťovi tímto přejeme vše jen to nejlepší, hodně zdraví, štěstí, elánu a to jak v soukromém, tak pracovním životě a k tomu dalších minimálně dalších...
 • 21-03-21
  Hokejový klub obdržel dotaci od města
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova v rámci nově vzniklého, dotačního programu určeného pro senirský sport v Krnově.