Krnov má po sezoně. V Uničově schytal potupný debakl

Kalich hořkosti si vypili do dna. Krnovští hokejisté mají po sezoně. Čtvrtfinálovou sérii krajské ligy rozjeli přitom luxusně. První zápas na uničovském ledě vyhráli. Jenomže to bylo vše. Soupeř sérii srovnal v Krnově těsnou výhrou a na domácím ledě pak Strojosvit doslova rozstřílel. Rozhodující třetí bitvu Uničovští vyhráli 10:1.

Tenhle zápas se nám vůbec nepovedl. Byla to hrůza,“ kroutil hlavou trenér Krnova David Galvas. Uničov šel v první třetině do vedení. Krnov srovnal v přesilovce Danielem Kyselou na 1:1. Jenomže domácí pak přidali do konce třetiny ještě dvě branky a to zlomilo Krnovu vaz. „Od prvních minut jsme hráli hodně ustrašeně, což je v play off nepřípustné. I když jsme hráli špatně, podařilo se nám vyrovnat. Myslel jsem si, že nerozhodný výsledek udržíme do přestávky, jenomže to se nestalo,“ krčil rameny trenér Strojosvitu.

Ve druhé třetině přidal Uničov další dvě branky. „Za stavu 5:1 jsme hráli dvě dvojnásobné přesilovky, které nás mohly nakopnout. Jenomže jsme je nezvládli. Přišlo mi, že půlka týmu nebyla na zápas připravena, druhá to od stavu 1:5 vzdala. Člověk se může na lavičce snažit, hráčům kreslit herní situace, ale marně. Hráči si hráli na ledě svoje blues,“ pronesl zklamaně David Galvas.

Fotky a videa z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

HC UNIČOV - HK KRNOV 10:1 (3:1, 2:0, 5:0)

branky a nahrávky: 5. Handl (Žajgla), 17. Kuba (Kratěna), 20. Žajgla (Fekiáč, Šimo), 26. Chytil (Vrána), 32. Kuba (Heža), 45. Kuba (Kratěna, Klvaňa), 51. Handl (Fekiáč), 56. Šimo (Handl), 59. Heža (Přecechtěl), 60. Rosecký (Fekiáč) – 13. Kysela (Peterka). Konečný stav série: 2:1.

sestava HK Krnov: Kolbert, 24 Vítek – Kysela, Zouhar, Slavík, Zelenka, Hon Jiří, Kocián – Weiss, Peterka, Beneš – Baďura, Kubík, Havlíček – Kostovský, Michálek, Svoboda – Hudečka, Hon Jakub, Závodník. Trenér: David Galvas.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.