Krnovští hokejisté vyjeli na led, v kabině gólman se slovinským pasem

První tréninky na ledě mají za sebou krnovští hokejisté. Trenér účastníka krajské ligy David Galvas skládá kádr. V kabině má gólmana se slovinským pasem a čeká na hráčskou výpomoc z druholigové Opavy. Strojosvit má před sebou i tři přípravné duely. hokejisté vyjeli na led, v kabině gólman se slovinským pasem

„Zatím dáváme tým do kupy. Skončili nám Michálek se Ševčíkem. Svoboda je pracovně v Německu a k mužstvu se připojí později,“ vyjmenoval odchody z kádru trenér David Galvas. Co se týká nových tváří, tak v Krnově bude pokračovat gólman Patrik Vítek. Ten by mohl vytvořit dvojičku se slovinským brankářem Lanem Purkatem. Jedná se o dvacetiletého odchovance HK Olimpija Ljubljana. Rok strávil v zámořských klubech Ottawa Sharpshooters a Tottenham Thunder. Působil i v opavském Slezanu. „Lan se s námi připravuje. Je u nás zatím na zkoušce,“ přiblížil kouč Strojosvitu.

Co se týká dalších posil, tak k těm trenér Galvas řekl: „Jsme domluveni s Opavou, že nám pošle kluky jako loni. Nyní čekám na konkrétní jména od trenéra Zdráhala.“

Led v Krnově je od 8. září. „Je to celkem pozdě. Kdyby byl o čtrnáct dní dříve, pomohlo by nám to. Navíc nyní se o čas dělíme s Opavy, tréninky máme v pozdních hodinách, což není značka ideál,“ postěžoval si trenér krnovských hokejistů.

Před startem soutěže odehrají Krnovští tři přípravné duely. V úterý vyzvou druholigovou Opavu, ve čtvrtek Orlovou. Následně je na programu odveta na ledě Orlové. Do sezony vstoupí Galvasovci duelem s rezervou Frýdku – Místku.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.