Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Generálka na play off se Krnovu povedla

d_chvostek_hk_krnov_zasahuje_v_utkani_se_sumperkem_20140201Poslední kolo základní části krajské ligy odehráli krnovští hokejisté na vlastním ledě proti druhému Šumperku a proti všem očekáváním si z favoritem poradili. Navíc ani jednou neinkasovali.

Trenér Krnova Michal Piskoř už před utkáním avizoval, že do hry nasadí čtyři útoky. „V krajské lize to je nezvyklé, ale potřeboval jsem vidět před play off všechny hráče na ledě,“ objasnil důvod. Navíc se v sestavě objevila i dvě nová jména. Na střídavý start z Opavy přišel mladý bek Richard Lichý.

Ještě větší překvapení čekalo na diváky v krnovském brankovišti, tady se objevil brankář Frýdku-Místku Daniel Chvostek jako náhrada za distancovaného Romana Šlupinu. „To je to překvapení, o kterém jsem nechtěl předtím nic říct,“ usmál se Michal Piskoř a pokračoval: „Máme jej taky na střídavý start. Jít do play off s jedním brankářem je nemožné. Dan je ročník 1993, takže věkově nespadá do té kvóty, kdy hráč musí mít odehráno aspoň padesát procent utkání, aby mohl hrát play off. Samozřejmě on si musí nejprve splnit své povinnosti ve Frýdku, takže nevím, jak dalece jej budeme mít k dispozici. Uvidíme, jestli do play off vstoupí on nebo Tonda Mužík,“ dodával kouč Krnova.

Do zápasu vstoupili o mnoho lépe domácí hráči. Hned po třiadvaceti vteřinách dostali možnost přesilové hra a po další minutě ji využili. Nový muž v sestavě Richard Lichý přihrál Janu Weissovi a bylo to 1:0. Oproti předchozím zápasům se ale Krnovští více soustředili na obrannou činnost.t_michalek_hk_krnov_atakuje_soupere_ze_sumperku_20140201 „Chtěli jsme hrát, jakoby to už bylo play off. Tam musí být hra založená především na perfektní defenzivě,“ podotkl Michal Piskoř. I když hrál Šumperk tři přesilovky, ani jednu nevyužil, také díky zákrokům Daniela Chvostka.

Na začátku druhé části ale dostal mladý gólman dvě minuty za zdržování hry, a jelikož ještě dobíhal trest Kubíka z první třetiny, šel Krnov do tří. Také tuto situaci ale domácí ustáli.

Šumperk nechtěl přijít o body, a tak poslední dějství začalo náporem hostů. Krnovská obrana v čele s Chvostkem odolávala. Navíc v páté minutě třetí třetiny hráli domácí opět v početní výhodě a Jan Kostovský, po kombinaci se svým centrem Janem Weissem, podruhé rozvlnil síť za hostujícím brankářem Misiorzem, který nastupoval proti krnovským v předchozí sezóně v dresu Uničova, 2:0.

Velkou šanci na navýšení vedení přišla o šest minut později. Ondřej Pavlica byl faulován při sólovém úniku a sudí Pelc nařídil trestné střílení. K němu se rozjel sám postižený, ale šumperskou svatyni přestřelil. Krnovští už ale drama do konce utkání nepřipustili. Pět minut opřed koncem využil třetí přesilovku opět Jan Kostovský, když uplatnil svůj důraz před soupeřovou brankou po nahození obránce Marienky - 3:0, a domácí celek mohl zakončit základní část ligy vítězstvím nad jedním z favoritů a bez inkasovaného gólu.

„Jsem rád, že jsme předvedli takovýto výkon, zodpovědný dozadu, to co si představuji, že budeme hrát v play off. Pokud bychom totiž předvedli něco podobného jako v Bohumíně, tak bychom se se s play off rozloučili velice rychle,“ zhodnotil utkání kouč HK Krnov.

Krnovští tak skončili šestí a v prvním kole narazí na třetí Studénku. „Stejně jako loni je favoritem Studénka. Mají silnější tým než loni,“ uvedl k příštímu soupeři Michal Piskoř. Pro play off nebude k dispozici David Hamerník. „Pořád nemá v pořádku ruku a při hře ho to hodně omezuje, tak jsme se domluvili, že už sezonu ukončí,“ říkal trenér. Kdo se proti Studénce postaví do branky, zatím není jasné.

Fotky z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

HK Krnov – HKK Šumperk 2003 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a asistence: 2. Weiss (Lichý), 45. Kostovský (Weiss), 56. Kostovský (Marienka)

HK Krnov: Chvostek – Marienka, Lichý, Hon, Herget, Tomáš Michálek, Vysloužil – Kostovský, Weiss, Otipka – Vaněk, Pavel Michálek, Pavlica – Kubík, Hudečka, Tošenovjan - Havlíček, Holeš, Hamerník. Trenér: Michal Piskoř