Krnov nedostal gól, přesto nakonec prohrál

Výborný výkon podali krnovští hokejisté v semifinále Krajské ligy na ledě Orlové. Hvězdami duelu byli oba gólmani, Michal Gleich a Jiří Novák.

V základní hrací době ani v prodloužení branka nepadla. O vítězství favorita rozhodl v samostatných nájezdech domácí forward Lumír Rosůlek.

Byla to dramatická bitva, které chyběly branky. „Začátek zápasu byl opatrný, druhá třetina patřila nám. Byli jsme aktivnější, měli jsme šance, a to i stoprocentní,“ komentoval zápas trenér Krnova Pavel Hulva.

Ve třetí třetině oba týmy začaly praktikovat opatrný hokej. Nakonec se šlo do prodloužení. V něm měl blíže k vítězství Krnov, bohužel nabídnutou přesilovku čtyři na tři, ve které přikoval domácí obranu před vlastní branku, nevyužil. Následné samostatné nájezdy dospěly až do páté série, kdy jinak bezchybně chytajícího Jiřího Nováka překonal Lumír Rosůlek.

„Škoda že jsme žádnou z šancí neproměnili, mohli jsme utkání zlomit. Nedostanete gól, přesto prohrajete. Nájezdy, to už je loterie. Štěstí nám nepřálo, byl to smutný příběh,“ povzdechl si zkušený kouč. „Nedá se nic dělat. Jdeme dál. Věřím, že se do Orlové vrátíme. Domácí nás rozhodně nepřehráli, naopak,“ vzhlíží k domácí odvetě trenér Krnova. „Nesmíme bláznit, přece jenom přijde hodně lidí a kluci se budou chtít předvést. Ale jsem optimistou, týmu věřím,“ zvedl prst Pavel Hulva.

Zápas na krnovském ledě má úvodní buly ve středu, v 18 hodin.

HC Orlová – HK Krnov 1:0 po SN (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

sestava Krnov: Novák (Kober) – Mosler, Kysela, Galvas, Dohnal, Vysloužil, Bednárek, Hon – Svoboda, Polok, Weiss, Vlašánek, Tošenovjan, Kostovský, Kysučan, Havlíček, Kosina Trenér: Pavel Hulva

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.