První výhru v sezoně trefil Galvas

Problémy se složením sestavy měl při letošní premiéře v Krajského hokejové lize trenér Krnova Pavel Hulva. Ve třetím útoku museli dokonce zaskočit dva obránci.

Strojosvit duel v Rožnově ale zvládl. Vyhrál 3:2 v prodloužení, když rozhodující branku vstřelil David Galvas.

Strojosvit vyrazil do Rožnova v řádně okleštěné sestavě. „Trápí nás marodka, ale věřím, že brzy budeme kompletní. V pátek by měl naskočit do hry už i Tomáš Polok,“ je optimistou zkušený kouč Pavel Hulva. „Od prvních minut jsme byli lepším týmem, ale nafackovali jsme si gólem soupeře, který vzniknul nedorozuměním naší obrany a brankáře. Od tohoto okamžiku se hra srovnala,“ pokračoval hostující stratég.
Dvě minuty před koncem přvní třetiny srovnal Jiří Dohnal na 1:1, když v přesilovce doklepnul do branky střelu od modré Davida Galvase.

„Ve druhé třetině nás podržel brankář Mužík, jenž chytil dvě trestná střílení. Celkově se zahrávala tři, což jsem ještě nezažil,“ kroutil hlavou Pavel Hulva. Také krnovští hráči měli možnost exekuce trestného střílení po faulu na Pavla Michálka, který jej ale stejně jako rožnovští hráči na druhé straně, neproměnil.

Sedm minut před koncem normální hrací doby šli domácí podruhé v utkání do vedení, pět minut před koncem utkání ale srovnal stav z předbrankového prostoru Pavel Michálek.

„Šlo se do prodloužení. V něm se nám naskytla přesilovka po faulu na Honzu Weisse, a v ním trefil výhru od modré David Galvas. On tyhle situace umí. S výsledkem jsem spokojený,“ zakončil Pavel Hulva.

HC ROŽNOV – HK KRNOV 2:3 PP (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Vyvíjal (Kroupa), 53. Vyvíjal (Skopal) – 38. Dohnal (Galvas, Vlašánek), 55. Michálek (Vlašánek, Mosler), 62. Galvas (Mosler)

sestava Krnov: Mužík – Tichý, Mosler, Galvas, Dohnal, Vysloužil – Havlíček, Tošenovjan, Weiss – Vlašánek, P. Michálek, Rybka – Ševčík, Kubík, Hon. Trenér: Pavel Hulva.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.