Druhé derby s Benešovem vítězně

Hornobenešovští hokejisté se na krnovském ledě neprezentovali špatným výkonem, lídrovi Krajské hokejové ligy z Krnova však nakonec v pohledném utkání podlehli 2:4.

„Hráli jsme s prvním celkem tabulky, bylo to derby, vládla příjemná atmosféra, výsledek asi odpovídá kvalitě obou týmů. My se pohybujeme na nějakém šestém místě, Krnov soutěž suverénně vede a v derby také zaslouženě vyhrál,“ komentoval sobotní derby trenér hornobenešovského celku Martin Mičola.

Jeho výběr si vytvořil několik slušných šancí, avšak do střeleckých statistik se zapsal pouze ve dvou případech. Kouč hostujícího výběru neviděl jako klíčovou pasáž první polovinu druhé třetiny, kdy Jan Kostovský během šesti minut zkompletoval hattrick. „Hlavně rozhodlo to, že jsme měli menší chuť po vítězství. Krnov má zkušený tým. Ať už se budeme bavit o obráncích anebo útoku. Zkrátka domácí ukázali svou kvalitu,“ posunul se dále kormidelník Horního Benešova.

Byť derby bývají vyhrocená, sobotní večer v krnovské Krystal aréně se nesl v poklidném duchu. Rozhodčí nemuseli hru přerušovat, hrálo se totiž slušně. „Musíme to brát jako každý jiný zápas a spíše se radovat z toho, že přišlo dost lidí. I hokej byl celkem obstojný, ale v té skvělé atmosféře mi chyběl trochu větší náboj,“ pokračoval Martin Mičola. Ten zápasy s Krnovem rozhodně nebere jako souboje na život a na smrt. Naopak, mezi kluby se udržují přátelství, což bylo znát i přímo na hrací ploše. „Já osobně tam mám spoustu kamarádů. Krnov i Benešov mezi sebou udržují kamarádské vztahy, a když nefandím Benešovu jako prvnímu, tak komu jinému v soutěži bych měl fandit jako druhému než právě Krnovu. Rivalita je sportovní, která po zápase skončí. Krnovskému klubu přeju jenom to dobré,“ uzavřel.

Ostře sledované derby Krajského hokejové ligy se stalo kořistí krnovských hokejistů. Domácí Strojosvit zlomil Horní Benešov ve druhé třetině hattrickem Kostovského, nakonec vyhrál 4:2.

„Derby je derby, jsem rád, že jsme ho zvládli,“ vydechl si krnovský trenér Pavel Hulva. „První třetina byla z obou stran nervózní, čekali jsme, co předvede soupeř. Byli jsme lepším týmem. Rozhodla druhá třetině, v té třetí se od stavu 4:1 zápas dohrával,“ pokračoval zkušený stratég.

Derby mělo velmi dobrou úroveň. „Výborný výkon podali hráči, oboustranně disciplínovaný zápas. K tomu skvělí fanoušci a také rozhodčí,“ chválil bývalý extraligový útočník. „Viděli jsme dobrý hokej,“ dodal.

Krnov před sobotním derby poprvé v sezoně prohrál, a to na ledě Českého Těšína. „Bylo to zapříčiněno i tím, že jsme měli velkou marodku. Tragédii jsme z porážky nedělali, věděl jsem, že když budeme kompletní, vyhrajeme,“ podotkl Hulva.

Na soupisce Krnova figuruje velezkušený útočník Pavel Selingr. „Pavel je časově zaneprázdněn, jeho chvíle ale přijde. Diváci ho uvidí v krnovském dresu,“ zakončil šéf krnovské lavičky.

Fotky z utkání naleznete ZDE, krátký sestři ZDE.

HK Krnov – TJ Horní Benešov 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Kostovský (Svoboda), 26. Kostovský (Svoboda, Kubík), 29. Kostovský (Ševčík), 49. Vlašánek (Bednárek) – 31. Adamczyk (Suchý), 59. Mlýnek (Bendík). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 578.

sestava Krnov: Kober (Mužík) – Kysela, Tichý, Galvas, Ševčík, Vysloužil, Bednárek – Havlíček, Polok, Řehák – Vlašánek, Michálek, Tošenovjan - Svoboda, Kubík, Kostovský – 31. Kosina trenér: Pavel Hulva.

sestava Horní Benešov: Lamla (Drnda) – Suchý, Kažimír, Bendík, Podzimný, Pělucha, Čermák, Harabiš – Mlýnek, Fraš, Vaněk – Pražák, Hejhal, Adamczyk – Kret, Hlísta, Vrabel – Nardelli, Krupa, Rýpar, Adamec  trenér: Martin Mičola

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Nová sezona o 10 týmech
pondělí 1. červenec 2019
Thumbnail Počátkem minulého týdne se uskutečnil předsezonní aktiv týmů Krajské ligy mužů, který určil jakým způsobem se budou týmy utkávat v blížící se hokejové sezoně 2019/2020.
Dvojice forvardů rozšiřuje kádr
čtvrtek 25. říjen 2018
Thumbnail Hokejový A-tým Krnova má za sebou již téměř kompletní první třetinu Krajské hokejové ligy, ve které se doposud drží na první přičce průběžného hodnocení soutěže. V uplynulých dnech se podařilo dotáhnou příchod dvou zkušených útočníků se zkušenostmi z vyšších...
Thumbnail Před úvodním buly pátečního, domácího utkáním s Bohumínem byly předsedou klubu Miroslavem Tvardkem předány sezónní vstupenky výhercům soutěže pořádané Deníkem a hokejovým klubem. Soutěžící odpovídali po dobu tří týdnů na otázky zveřejněné v...
Thumbnail S přibližující se novou, hokejovou sezonou již týmy finalizují svoje soupisky. Do Krnova míří z Opavy JOSEF TICHÝ, dvoumetrový, důrazný, ofenzivní zadák, který byl téměř po celou svou hokejovou kariéru oporou zadních řad opavského Slezanu. JOSEF TICHÝ patří k...