Druhé derby s Benešovem vítězně

Hornobenešovští hokejisté se na krnovském ledě neprezentovali špatným výkonem, lídrovi Krajské hokejové ligy z Krnova však nakonec v pohledném utkání podlehli 2:4.

„Hráli jsme s prvním celkem tabulky, bylo to derby, vládla příjemná atmosféra, výsledek asi odpovídá kvalitě obou týmů. My se pohybujeme na nějakém šestém místě, Krnov soutěž suverénně vede a v derby také zaslouženě vyhrál,“ komentoval sobotní derby trenér hornobenešovského celku Martin Mičola.

Jeho výběr si vytvořil několik slušných šancí, avšak do střeleckých statistik se zapsal pouze ve dvou případech. Kouč hostujícího výběru neviděl jako klíčovou pasáž první polovinu druhé třetiny, kdy Jan Kostovský během šesti minut zkompletoval hattrick. „Hlavně rozhodlo to, že jsme měli menší chuť po vítězství. Krnov má zkušený tým. Ať už se budeme bavit o obráncích anebo útoku. Zkrátka domácí ukázali svou kvalitu,“ posunul se dále kormidelník Horního Benešova.

Byť derby bývají vyhrocená, sobotní večer v krnovské Krystal aréně se nesl v poklidném duchu. Rozhodčí nemuseli hru přerušovat, hrálo se totiž slušně. „Musíme to brát jako každý jiný zápas a spíše se radovat z toho, že přišlo dost lidí. I hokej byl celkem obstojný, ale v té skvělé atmosféře mi chyběl trochu větší náboj,“ pokračoval Martin Mičola. Ten zápasy s Krnovem rozhodně nebere jako souboje na život a na smrt. Naopak, mezi kluby se udržují přátelství, což bylo znát i přímo na hrací ploše. „Já osobně tam mám spoustu kamarádů. Krnov i Benešov mezi sebou udržují kamarádské vztahy, a když nefandím Benešovu jako prvnímu, tak komu jinému v soutěži bych měl fandit jako druhému než právě Krnovu. Rivalita je sportovní, která po zápase skončí. Krnovskému klubu přeju jenom to dobré,“ uzavřel.

Ostře sledované derby Krajského hokejové ligy se stalo kořistí krnovských hokejistů. Domácí Strojosvit zlomil Horní Benešov ve druhé třetině hattrickem Kostovského, nakonec vyhrál 4:2.

„Derby je derby, jsem rád, že jsme ho zvládli,“ vydechl si krnovský trenér Pavel Hulva. „První třetina byla z obou stran nervózní, čekali jsme, co předvede soupeř. Byli jsme lepším týmem. Rozhodla druhá třetině, v té třetí se od stavu 4:1 zápas dohrával,“ pokračoval zkušený stratég.

Derby mělo velmi dobrou úroveň. „Výborný výkon podali hráči, oboustranně disciplínovaný zápas. K tomu skvělí fanoušci a také rozhodčí,“ chválil bývalý extraligový útočník. „Viděli jsme dobrý hokej,“ dodal.

Krnov před sobotním derby poprvé v sezoně prohrál, a to na ledě Českého Těšína. „Bylo to zapříčiněno i tím, že jsme měli velkou marodku. Tragédii jsme z porážky nedělali, věděl jsem, že když budeme kompletní, vyhrajeme,“ podotkl Hulva.

Na soupisce Krnova figuruje velezkušený útočník Pavel Selingr. „Pavel je časově zaneprázdněn, jeho chvíle ale přijde. Diváci ho uvidí v krnovském dresu,“ zakončil šéf krnovské lavičky.

Fotky z utkání naleznete ZDE, krátký sestři ZDE.

HK Krnov – TJ Horní Benešov 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Kostovský (Svoboda), 26. Kostovský (Svoboda, Kubík), 29. Kostovský (Ševčík), 49. Vlašánek (Bednárek) – 31. Adamczyk (Suchý), 59. Mlýnek (Bendík). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 578.

sestava Krnov: Kober (Mužík) – Kysela, Tichý, Galvas, Ševčík, Vysloužil, Bednárek – Havlíček, Polok, Řehák – Vlašánek, Michálek, Tošenovjan - Svoboda, Kubík, Kostovský – 31. Kosina trenér: Pavel Hulva.

sestava Horní Benešov: Lamla (Drnda) – Suchý, Kažimír, Bendík, Podzimný, Pělucha, Čermák, Harabiš – Mlýnek, Fraš, Vaněk – Pražák, Hejhal, Adamczyk – Kret, Hlísta, Vrabel – Nardelli, Krupa, Rýpar, Adamec  trenér: Martin Mičola

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.